zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Naposledy před začátkem hlavního programu nové sezony se na Dostihovém závodišti v Pardubicích uskuteční hobby soutěže v parkurovém skákání. Pátý díl letošního seriálu veřejných závodů, které jsou přístupné pro všechny koně a jezdce bez omezení, se na zdejším pískovém kolbišti bude konat ve středu 6. dubna od 15.00 hodin.

Autor: Tisková informace, Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 4.4.2011 11:53:00

Na jeden den v roce se Dostihové závodiště Pardubice znovu promění v golfové hřiště. Už pošesté se na něm bude hrát turnaj „Ve stopách Velké pardubické“, který bude potřetí za sebou zároveň mezinárodním mistrovstvím České republiky v extrémním golfu Texas Scramble. Bude se konat v sobotu 2. dubna. Začínat bude v 10.00 hodin a diváci mají vstup zdarma.

Autor: redakce Jezdectví, Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 30.3.2011 17:46:01

Po týdnu budou na pískovém kolbišti v areálu Dostihového závodiště v Pardubicích pokračovat hobby soutěže v parkurovém skákání. Čtvrtý díl letošního seriálu veřejných závodů, které jsou přístupné pro všechny koně a jezdce bez omezení, se uskuteční ve středu 30. března od 15.00 hodin.

Autor: Tisková informace, Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 28.3.2011 14:51:02

Aktualizace 18. 3. 9.45 HOD: S ohledem na aktuální stav počasí a předpověď překládá JK Mělník program na neděli 20. 3. Aktualizace časů začátků soutěží bude provedena v sobotu. Původní program soboty byl následující: Začátek drezurní části Hobby festivalu byl plánován na 8.30, vypsány soutěže Z1, Z2, Z3 a L8. Skoková část měla začínat ve 12.00 hodin.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 18.3.2011 9:45:44
Equitana startuje již zítra!

Už od zítřka, 12. března, se otevřou brány Equitany - jedné z největších koňských výstav na světě. Mnozí z vás se jistě rozhodli zúčastnit se této události osobně a zažít tak na vlastní kůži nepopsatelnou atmosféru při působivém programu či přivést si z německého Essenu několik drobností z širokého sortimentu zboží, které má cokoli společného s koňmi. Celá akce potrvá až do neděle 20. března. Bližší informace naleznete ZDE.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 11.3.2011 14:21:19

O Jarní dražbě starokladrubských koní v Národním hřebčíně jsme vás už informovali - nejedná se však samozřejmě o jedinou akci v Kladrubech nad Labem. Co vše se tedy v Národním hřebčíně tento rok chystá? Kalendář akcí najdete po rozkliknutí článku, případně na webových stránkách www.nhkladruby.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 9.3.2011 20:47:47

V tomto roce si zaměstnanci a přátelé Střední školy řemeslné v Jaroměři připomenou 125. výročí vzniku řemeslné školy a 105. výročí postavení budovy pro tuto řemeslnou školu. Jedním z nosných oborů vzdělání jsou na této škole kovář - podkovář a umělecký kovář a zámečník, a tak si vás dovolujeme pozvat na tradiční podkovářské dny, které se budou konat ve dnech 11. a 12. března v hlavní budově školy a přilehlých dílnách.

Autor: redakce Jezdectví, Karel Kysilka
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 5.3.2011 15:32:56

Prožít dopoledne před nedělním obědem na procházce po dostihové dráze, prohlédnout si překážky z kursu Velké pardubické České pojišťovny nebo se zastavit u mramorových desek se jmény vítězů slavného překážkového dostihu. Taková možnost se všem zájemcům nabízí už tuto neděli 6. března. Dostihový spolek a.s. Pardubice pokračuje v pravidelných prohlídkách Dostihového závodiště s průvodcem. Nedělní exkurze se koná od 10.00 hodin a po celý březen je vstup zdarma!

Autor: redakce Jezdectví, Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 5.3.2011 9:22:23

Galavečer věnovaný disciplínám všestrannost a spřežení míří tradičně do Humpolce. V sobotu 26. února ho pořádají Česká jezdecká federace (a její dvě příslušné komise) s obecně prospěšnou společností Soutěže podkovy. K rekapitulaci sezony 2010 samozřejmě patří ocenění jejích nejzasloužilejších a nejúspěšnějších aktérů.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 19.2.2011 15:49:57

Noví vlastníci koní pro volný čas mohou získat základní informace a poznat potřebné  praktické činnosti během víkendového semináře v chovatelském zařízení Hřebčína HF v Životicích u Nového Jičína. Zkušební seminář se uskuteční ve dnech 14. – 15. ledna 2011. Obsahem přednáškové části (pátek odpoledne) jsou informace o vhodnosti jednotlivých plemen koní, základní chovatelské zootechnické vědomosti, teorie péče o koně včetně veterinární části, povinnosti chovatele v legislativní oblasti a teorie základního výcviku koně. Praktická část (sobota dopoledne) je zaměřena na krmení koní, úpravu podestýlky, čištění koní, péči o kopyta, postrojování koní, vodění a předvádění koní, pohyb koní ve výběhu, práci na lonži, pod sedlem a v zápřahu...

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Křepelka
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 10.12.2010 1:01:41

Na zimní období nového roku jsou připraveny 3 odborné kurzy, které mohou přispět ke zvýšení základních znalostí z oblasti chovu koní, jejich sportovního využití a manažerské práce, která s koňmi souvisí. Kurz je určen spíše méně zkušeným majitelům koní, kteří by si rádi doplnili potřebné teoretické vědomosti nebo těm, kteří o koupi koně uvažují. Podrobnosti najdete uvnitř článku...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 9.12.2010 6:22:47

Po dva dny 28. října (volný čtvrtek) a 29. října (pracovní pátek) se uskuteční „prémiové“ prohlídky hipologických sbírek Státního zámku ve Slatiňanech. Průvodkyní bude Ing. Lenka Gotthardová. Za cenu běžného vstupného budou prohlídky obsahově hlubší po hipologické stránce a tím pádem i časově delší – dozvíte se řadu podrobnějších informací z chovu koní, jezdectví, dostihů a související historie či současnosti. Podrobnosti přinášíme v článku...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 19.10.2010 12:25:17

Svaz chovatelů koní Kinských zve všechny chovatele a příznivce těchto koní na Národní přehlídku koní Kinských, která se uskuteční v sobotu 23. října od 9 hod. v Hradištku u Sadské. Součástí odpoledního chovatelského programu budou i ukázky koní Kinských pod sedlem a v zápřeži. Tyto koně bude kromě stávající komise hodnotit také dlouholetý a zkušený inspektor chovu koní z Porýní-Westfálska Franz Josef Coenen. Více v článku...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 19.10.2010 6:35:16

Zemský hřebčinec Písek pořádá 21. srpna chovatelský den. V dopoledním programu, který začíná od 11.00 hodin, můžete shlédnout předvedení plemenných hřebců na nádvoří hřebčince, přehlídku potomstva a nebo si prohlédnout prostory tohoto nádherného areálu. Hlavní program začíná ve 13.30 hod. a jeho přesnou skladbu si pořadatelé zatím nechávají jako překvapení.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 12.8.2010 14:56:16

Psychiatrická léčebna Havlíčkův Brod a Nadační fond pro hipoterapii Pirueta pořádají ve středu 25. srpna od 14 hodin 9. ročník veřejné benefice „Nejkrásnější pohled na svět“, která se uskuteční v areálu Psychiatrické léčebny v blízkosti objektu stájí. Podrobnosti o programu najdete ve článku...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 12.8.2010 8:47:26
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020