western

V této kategorii najdete zajímavosti z westernové oblasti. Rubriky jsou rozděleny na western, rodeo a parawestern. Informace o reiningu najdete v sekci SPORT. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

V tomto díle věnovaném trailu se podíváme, s jakými dalšími překážkami, kromě uvedených povinných překážek, se můžeme na trati setkat. Věřím, že doplňující fotografie budou  inspirativní i pro začínající pořadatele závodů...
Autor: pegaska
Kategorie: western
/ 19.1.2007 10:45:00

V předsilvestrovské době v sobotu 30. prosince se sešli vyznavači reiningu na ranči Malevil v Heřmanicích v Podještědí. Pořadatelem byl Nord Ranč zastoupený Annou Folaufovou, která jako lektora přizvala reiningového trenéra Tomáše Martínka. Ten již dva roky působí jako úspěšný trenér v USA, tedy na domovské půdě westernu.

Autor: Artuš
Kategorie: western
/ 8.1.2007 2:01:19
Poslední povinnou překážkou v trailu je překonání nejméně čtyř kladin, které mohou ležet na zemi, nebo být přizvednuté. Překonávají se krokem, klusem, nebo cvalem, podle toho, jak předepisuje plánek trailu. Více v dnešním pokračování našeho seriálu o westernovém ježdění.
Autor: pegaska
Kategorie: western
/ 5.1.2007 11:55:00
Další překážkou, kterou v každé trailové úloze potkáte, je branka. Konstrukce branky se však místo od místa liší, může být součástí oplocení, nebo stát osamoceně uprostřed arény, dokonce může být za branku považován i natažený provázek mezi dvěma sloupky. A právě o brance a jejím překonávání bude dnešní díl našeho seriálu o Westernovém ježdění.
Autor: pegaska
Kategorie: western
/ 22.12.2006 0:00:00
Také v dnešním díle našeho westernového seriálu budeme pokračovat rozborem TRAILu. Povíme si o tvarech a vymezení překážek a také o nejčastějších chybách.
Autor: pegaska
Kategorie: western
/ 24.11.2006 0:00:00
CZQHA Trail Ride: projížďka podzimní přírodou

Czech Quarter Horse Association zve jezdce na CZQHA Trail ride, která se koná v sobotu 18. listopadu 2006 na ranči El Paso. Akce je pořádána pod záštitou AQHA, účast je ovšem možná i s koňmi jiných plemen. Sraz účastníků je mezi 11. a 13. hodinou, následuje výjížďka do krásného okolí ranče, Národní přírodní rezervace Voděhradské Bučiny. Po návratu je možno využít mezinárodní kuchyně restaurace na ranči, od 21 hodin je plánována společenská akce. Účast na této akci je zdarma, podrobnosti pod odkazem v nadpisu.

Kategorie: western
/ 12.11.2006 0:00:00
"Co je na tom těžkého? Dejte mi jakéhokoliv koně ze stáje a já to na něm zajedu taky!" Tento názor jsem na vlastní uši zaslechla na závodech a výrok se týkal disciplíny trail. Výrok podával dobrou výpověď o dvou věcech - o nízkém jezdeckém povědomí autora a o vysoké úrovni startujících jezdců, kteří dokázali jet úlohu tak, že výkon vypadal velmi jednoduše. O co se vlastně v trailu jedná?
Autor: pegaska
Kategorie: western
/ 10.11.2006 0:00:00

Westernové ježdění - tvrdá práce s dobytkem, toulačka lesem, nebo zlatem zdobené sedlo a načančané jezdkyně na vypulírovaných koních? Ač značně různorodé podoby jednoho jezdeckého odvětví, všechny mají společný základ. A právě o westernovém ježdění pojednává náš nový seriál.

Autor: pegaska
Kategorie: western
/ 3.11.2006 0:00:00
První říjnový víkend se na ranči Jirák Quarter Horses ve Štěnovickém Borku u Plzně konal první ročník soutěže „Heart of Europe“, který pořádala Czech Quarter Horse Association. Jednalo se o průlomovou akci, v Čechách zatím nevídaného formátu...
Kategorie: western
/ 13.10.2006 5:27:00
Americké rodeo snížilo ceny
Již tuto sobotu se v pražské Sazka areně uskuteční Americké rodeo. Týden před akcí se pořadatelé rozhodli snížit ceny vstupného, a tak nejdražší vstupenky jsou za 800 korun (původně 1300) a pěkná místa k sezení získáte již za 390 korun (původně za 680). Diváci se mohou těšit na velkolepou show s představením toho nejlepšího, co rodeo přináší s využitím potenciálu moderní haly Sazka. V rámci rodea se představí šest klasických disciplín. Více informací najdete na stránkách Sazka Ticket.
Kategorie: western
/ 11.10.2006 12:47:57
WEG 2006: reining

Reiningoví reprezentanti v družstvech skončili na 15. místě a v jednotlivcích skončil nejlépe L. Bruček (49.), K. Šálková dokončila 54., Lukáš Jirák 57. a I. Machalíková 60. Vítězství patřilo kanadskému reprezentantovi D. Latimerovi, stříbro i bronz získali reprezentanti U.S.A. – A. Ralston a T. Mc Quay. Také týmové zlato i stříbro putovalo za oceán - první skončily U.S.A. a druhá Kanada. Z bronzu se radovali Italové.

Kategorie: western
/ 4.9.2006 9:52:35
Jízda letošního Evropského Pony Expressu & 22. ročníku Československého Pony Expresu (XPC) se konala 12. až 20. srpna 2006. Letos poprvé byla k vidění i Voyageurská - dobově pojatá vodní přeprava pošty, propojená s Pony Expressem. Náš střípek do této mozaiky jsme vložili na trase východní větve – Miličín Františkov…
Autor: Johnny
Kategorie: western
/ 1.9.2006 9:13:10
Mimořádně nabitý westernový víkend

V sobotu 2.9. se konají hned dvě akce pro milovníky koní – na ranči Tondy Sekaniny v Hostěrádkách u Brna jde o westernovou show a juju závody pro začínající jezdce, na ranči černá Voda v Jeseníkách zase o westernové závody WRC B s mimořádně vypsanými disciplínami s dobytkem, jako je cutting či tema penning. Více informací o nich najdete na www.wrc.cz nebo www.juju.cz.
Ovšem bezesporu největší událostí tohoto týdne – respektive pátku 1.9. a neděle 3.9. – je reining na Světových jezdeckých hrách v Aachenu. Na místě je právě fotograf Jirka Zach s českou ekipou, která se připravuje na svůj zatím nejdůležitější závod. Na kolbišti uvidíme Iku Machalíkovou, Kláru Šalkovou, Lukáše Bručka a Lukáše Jiráka. Čekejte na horké zprávy z WEG.

Autor: Misa Kecka
Kategorie: western
/ 31.8.2006 1:04:48
Autor: Artuš
Kategorie: western
/ 17.8.2006 0:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020