volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456>>>

V pátek 25. září se za účasti zahraničních a domácích hostů uskutečnil v prostorách zámku Oltyně křest knihy  Fríský kůň – černá perla od autorů Hany Herčíkové a Dalibora Gregora, jejíž je redakce Jezdectví mediálním partnerem. Kmotry knihy se stali Ing. Lenka Gotthardová, Manfred Claus, Karel Roden a Marian Roden. Během křtu mohli hosté zhlédnout výstavu obrazů malířky koní paní Aleny Lukešové. Podrobnou fotogalerii najdete na stránkách Dalobora Gregora – viz odkaz z nadpisu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.9.2009 3:06:43

Už jste si určitě zvykli, že časopis Jezdectví každý poslední čtvrtek v měsíci přináší všestranné informace o koních a lidech kolem nich. Dnes vychází říjnové Jezdectví, které má všestrannost přímo jako téma měsíce – totiž všestrannost jako nejatraktivnější a současně nejobtížnější jezdeckou disciplínu. K rozhovoru měsíce jsme přizvali etoložku Jitku Bartošovou, protože se právě vrátila z mezinárodní konference. Bohužel k informacím z této konference nakonec vůbec nedošlo, zato jsme probrali, co etologům vadí na jezdeckém či dostihovém sportu a moderním chovu koní. Ale nebojte se, výsledek není pro „koňáky“ tak negativní, jak by se mohlo zdát… Od etologie to vezmeme rovnou k mistrovství Evropy ve skocích a drezuře a navštívíme Windsor, čímž významně ušetříme vaše finance – právě vysoké vstupné prý bylo důvodem nízké návštěvnosti vrcholu sportovní sezony. A kam se s námi vydáte dále?

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 24.9.2009 8:47:24

Čas letí jak splašený. Mezitím co si užíváte posledních horkých dnů, do novinových stánků brzy dorazí zářijové Jezdectví (vychází ve čtvrtek 27.8.). Tentokrát potěšíme hlavně drezurní nadšence. Budeme se jim totiž věnovat v tématu měsíce. V rozhovoru měsíce jsme oslovili olympionika Christiana Plägeho. Na návštěvě jsme byli u české reprezentantky ve všestrannosti – Radky Dvořákové. S MVDr. Vojáčkovou se podíváme (doslova) na kloub problematice zablokovaných obratlů. Budeme pokračovat v tématech jako je krmení koní či podestýlání. Možná vás poněkud zarmoutí článek o životním příběhu Františka Ventury a ryzáka Eliota. A co víc? Čtěte dál...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 25.8.2009 10:33:28

Červenec utekl jako voda a do jeho konce zbývá už jen několik dní. Nemusíme snad ani připomínat, že závěr měsíce přináší jako vždy nové číslo našeho časopisu, který bude opět plný aktuálních zpravodajství z domova i ze světa. Téma měsíce srpen osloví zřejmě většinu jezdecké veřejnosti. Zaměřili jsme se totiž na skokové soutěže, jejich historii a současnost, oslovili jsme ty, co k danému tématu mají co říct a nebáli jsme se ani nepříjemnosti, jakou je barování. Srpnové Jezdectví toho však nabízí mnohem více! Pojďte se podívat, co v něm najdete již zítra (pokud jste předplatitelé), resp. ve čtvrtek...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 28.7.2009 9:19:15

Červencové číslo, podle titulní fotografie Christiane Slawik interně nazvané „letní“, je na trhu od čtvrtka 25. června. Snad jste si již zvykli, že každý milovník koní si v něm najde ten svůj článek. Nevěříte? Začněme laiky z řad dříve narozených – v tématu měsíce se je bude snažit Irena Šatavová přemluvit, ať začnou jezdit na koni. Westernoví příznivci si sice stále stěžují, že se jim málo věnujeme, ale i oni u nás mají své stálé místo – tentokrát na šesti stranách zabrousíme do teorie i praxe. Chovatele snad potěšíme nejenom návštěvou výstavy velšů a rozborem původů vítěze VC Ostravy Radka a úspěšné skokové klisny Františka Zábrodského Cornady-K, ale hlavně etookénkem Jitky Bartošové o odstavu hříběte. V zajímavostech navštívíme nejenom kladrubskou oslavu 430. výročí existence hřebčína, ale také zcela unikátní stáj v České republice. Koně v ní mají toaletu, ložnici, kuchyň – možná používáme trochu nadsázku, ale uvidíte sami, že by se tak jednotlivé její části daly nazvat. A co dál? Klikněte, nebo rovnou běžte pro nové Jezdectví!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.6.2009 8:06:40

... anebo k vám do schránky, pokud jste předplatitelé, nabité mnoha zajímavými články. Vezmeme-li to popořadě, pak v tématu měsíce jsme se pokusili zmapovat českou scénu ponysportu. V rozhovoru měsíce se dozvíte, co si (nejen) o ponysportu myslí osmdesátník MVDr. Juraj Hanulay. V události měsíce zmapujeme historicky první mezinárodní závody ve Zduchovicích. To se však stále ještě pohybujeme na začátku časopisu. Mnoho co nabídnout má určitě např. rubrika věnovaná dostihům, ať již rozhovor s Janem Rájou, takřka „filmový“ příběh amerického žokeje Calvina Borela nebo úspěch Holčákova Age of Jape. Ve westernové sekci zavítáme na Ranč Lucky Valley anebo se naučíme předvést koně v některých westernových disciplínách a v chovu si pak představíme jednoho skutečně výjimečného hřebečka – u Pardubic se totiž narodilo první hříbě po transferu embrya zmraženého metodou vitrifikace! A to stále ještě není vše... Podrobnosti v článku.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 27.5.2009 10:00:00
Májové Jezdectví v prodeji již na čarodejnice!

Od dnešního dne si mohou novým Jezdectvím listovat nejen jeho předplatitelé, kteří jej mají již od včerejška, ale také všichni ti, kteří si pro něj zajdou do novinových stánků. O jeho obsahu jsme vás již krátce informovali před dvěma dny. Dnes tedy jen doplníme, že kromě plakátu a dětské přílohy Koníček v něm navíc najdete zdarma vstupenku na dostihové závodiště ve Velké Chuchli na 61. Jarní cenu klisen Alavis, která proběhne v neděli 10. května. Vstupenka je navíc slosovatelná o zajímavé ceny. Vystřihnout si ji můžete v přední části časopisu...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 30.4.2009 7:44:30

Další číslo Jezdectví tu bude co nevidět, přesně ve čtvrtek 30. dubna (pro předplatitele již ve středu!). V tématu měsíce jsme tentokrát upřeli pozornost na disciplínu spřežení a v rozhovoru měsíce na její světovou hvězdu, „přítele“ Michaela Freunda. V události měsíce vás zavedeme na místa, kde se opravdu práší za kočárem – a sice na kladrubské mezinárodní závody spřežení. Navážeme také na předchozí téma měsíce článkem o tom, jak čeští chovatelé vybírají matky do svých chovů a jak krmit či ustájit kojící klisny. A to dalšího přinese květnové Jezdectví? Víc prozradíme v dnešním článku!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 28.4.2009 7:37:36
SMS soutěž o knihu Koňská duše

V srpnovém čísle jsme neuvedli výherce červencové SMS soutěže o 3 knihy Christiane Slawik – Koňská duše, a tak činíme dodatečně nyní. Ptali jsme se vás, odkud pochází Christiane Slawik? Správná odpověď byla za A) z Německa! Cenu získávají (dle zadání) SMS se správnou odpovědí, které dorazily s pořadovým číslem 100, 200 a 300. Jejich autory jsou: Eliška Havránková z Prahy 5, Jana Linhartová ze Šumperka a Ludmila Michová z Liberce. Gratulujeme! Pro úplnost dodejme, že dorazilo přesně 493 SMSek. Pokud jste nevyhráli, můžete si tuto nádhernou publikaci objednat přes e-mail: kniha@jezdectvi.cz za 699,- Kč (pro předplatitele Jezdectví pouze 499,- Kč).

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 31.7.2007 0:00:00
Elektronický archiv Jezdectví aktualizován

Dnes jsme pro vás aktualizovali náš elektronický archiv časopisu Jezdectví o několik článků v plném znění z červnového čísla. Dále v červencovém a dokonce již i v srpnovém čísle, které je na stáncích shodou okolností od dnešního dne, najdete uveřejněnou řádkovou inzerci. Připomínáme, že v tištěném srpnovém čísle najdete kupon 2+1 vstupenka zdarma na pardubickou výstavu Koně v akci a také se můžete zapojit do Velké prázdninové soutěže o sedlo Kentaur Naxos a dalších 54 atraktivních cen, mezi něž patří např. výcviková hodina s Alešem Opatrným, projížďky kočárem, vyjížďky v sedle, či inseminační dávka hannoverského hřebce dle výběru od Stáje Mustang Lučina. Tak co, už spěcháte do stánku s tiskem? :o)

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.7.2007 2:14:30
Červnové Jezdectví již tento čtvrtek

Jak napovídá nová titulní stránka v pravé části obrazovky, blíží se den expedice dalšího čísla časopisu Jezdectví. K dostání bude v obchodech s tiskem od tohoto čtvrtka a již dnes můžete nahlédnout do jeho obsahu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.5.2007 2:45:31
Archiv Jezdectví aktualizován!

Opět jsme aktualizovali elektronický archiv Jezdectví. V lednovém čísle najdete v plném znění vybrané články, v březnovém řádkovou inzerci.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 9.3.2007 12:41:30
Březnové Jezdectví brzy v prodeji!

V záplavě smutných zpráv přinášíme alespoň jednu veselejší... Od tohoto čtvrtka bude v prodeji březnové číslo časopisu Jezdectví a již nyní s námi můžete nahlédnout do jeho obsahu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 19.2.2007 0:40:12
Archiv Jezdectví aktualizován

Opět jsme aktualizovali náš elektronický archiv Jezdectví. Odedneška v něm najdete řádkovou inzerci z čísla 2/2007 a vybrané odborné články z čísla 12/2006. Připomínáme, že dnes je poslední termín pro objednávky inzerce do čísla 3/2007.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 5.2.2007 9:39:33
Nabité únorové Jezdectví v prodeji od čtvrtka

Čtyři týdny utekly jako voda a s posledním čtvrtkem v měsíci přichází také další číslo časopisu Jezdectví. Někomu se může zdát, že v zimním období není příliš o čem psát, ale opak je pravdou! I toto vydání bude nabité informacemi až po okraj. Aktuálně přineseme reportáže z Lipska a z Prahy, v tématu měsíce se podíváme na vysoké školy pro koňaře, povídali jsme si s Karlem a Mariánem Rodenovými i s prezidentem JC ČR Václavem Lukou, probereme se letošní nabídkou plemenných hřebců, pozveme vás za merénskými koňmi a etologický článek bude doslova lahůdkou! Tentokrát bude Jezdectví bohaté i na vkládané materiály – zejména co se týče výtisků určených předplatitelům v ČR. Víc ale neprozradíme - nechte se překvapit!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 21.1.2007 11:56:05
<<<123456>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020