volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<46474849>>>
Červnové Jezdectví již tento čtvrtek

Jak napovídá nová titulní stránka v pravé části obrazovky, blíží se den expedice dalšího čísla časopisu Jezdectví. K dostání bude v obchodech s tiskem od tohoto čtvrtka a již dnes můžete nahlédnout do jeho obsahu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.5.2007 2:45:31

Druhý den kurzu s charismatickým JFP začal za teplého počasí opět na venkovní jízdárně Villy Gineta. Opakovalo se cvičení dne prvního a přidalo se nové cvičení - pohyb dopředu k člověku. Střípky mozaiky do sebe začaly zapadat...
Autor: pegaska
Kategorie: volný čas
/ 23.5.2007 2:55:52
Po nádherném nedělním vystoupení v Praze máme za sebou i první den historicky prvního kurzu Jean-Francois Pignona v České republice. Dovolte mi se podělit o dojmy a shlédněte, jak vlastně takový den s JFP probíhá....
Autor: pegaska
Kategorie: volný čas
/ 22.5.2007 10:07:01

Za okénky našeho vozu ubíhá krajina jižní Francie. Blízko Calvissonu zahlédneme několik koní pasoucích se na veliké pastvině. Jsme tady! Zaparkujeme za pískovou jízdárnou, vystoupíme z auta a rozhlížíme se kolem: trampolína a další hračky ukazují na rozvětvenou rodinu. To už nás přichází přivítat borderkolie a ode dveří domku se k nám nese halasné „Bon jour!“ Tak takhle skromně a nenápadně tedy žije hvězda koňských show, Jean-Francois Pignon. Skromně, nenápadně a šťastně...

Kategorie: volný čas
/ 17.4.2007 8:03:12
S Honzou Bláhou na Jižní Moravě

Na rozdíl od loňského roku se letos známý horseman Honza Bláha více věnuje účinkování na show a veletrzích (viz Equitana), než turné po seminářích. Přes jeho časovou vytíženost však našel volný termín a ve dnech 30.4. a 1.5. bude mít jediný kurz na Jižní Moravě, zaměřený na  základy komunikace ze sedla. Místem konání je hala Hostěrádky-Rešov, 15 km od Brna. Zájemci sledujte www.juju.cz, www.honzablaha.cz nebo pište na miska.zachova@seznam.cz.

Autor: Misa Kecka
Kategorie: volný čas
/ 12.4.2007 8:27:51
Podkovářské dny v Jaroměři již v pátek
Přesně za týden vypuknou již známé "podkovářské dny" - mezinárodní setkání podkovářů a příznivců tohoto řemesla především z České republiky, ale též z Anglie, Belgie, Holandska, Německa, Polska a Slovenska. Česká veřejnost zde má vyjímečnou možnost nejen sledovat nejnovější trendy v podkovářství, ale také s podkováři vést přímou diskuzi na nejrůznější témata... Pokud si tuto příležitost letos nenecháte ujít, pak jste zváni ve dnech 30.-31.3.2007 za brány Střední školy řemeslné v Jaroměři. Velmi podrobné info nabízí náš kalendář. Zde.
Kategorie: volný čas
/ 23.3.2007 0:00:00
V sobotu 10. března 2007 se konal v jezdeckém areálu JK Harfa v Ohrobci kurz přirozené komunikace pro „minijezdce a minikoně“ s Jiřím Strejcem. Hlavním cílem tohoto kurzu bylo, aby se děti naučily komunikovat se svým poníkem a zpestřily si tak společné volné chvíle...
Autor: Rolf
Kategorie: volný čas
/ 19.3.2007 10:23:00
Archiv Jezdectví aktualizován!

Opět jsme aktualizovali elektronický archiv Jezdectví. V lednovém čísle najdete v plném znění vybrané články, v březnovém řádkovou inzerci.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 9.3.2007 12:41:30
Dne 1. března se měl v indickém Hardwaru konat odvolací soud nad odsouzeným jezdcem-průzkumníkem, Danielem Robinsonem. Soud jej může osvobodit, nechat jej dosloužit původní trest jednoho roku vězení, nebo může k jeho trestu i přidat dalších několik let. Na stránkách "Propusťte Daniela" může každý, koho jeho příběh zaujal, podepsat petici na Danovo propuštění. Soud byl přesunut na možná 10. března...
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 4.3.2007 10:11:33
Málem umrznul, hladověl, pohlédl smrti do tváře. Zoufale toužící po pomoci přešel severní indickou hranici blízko Mana a vstoupil do vojenské zóny - bez víza. Upřednostnil veterinární potřeby svých koní před vlastními legálními a to se mu stalo osudovým. Indické místní úřady jej odsoudili za špionáž a narušení státních hranic. Daniel Robinson stále trpí v indickém vězení. čím více lidí o něm budě vědět, tím větší je naděje na pomoc.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 20.2.2007 3:00:00
V dnešní části nahlédneme trochu do historie výměnné stezky čaj za koně, nazývané Čajová stezka (Tea Horse Trail), na kterou se vydal Angličan Daniel Robinson. Protože mu onemocněli koně, byl nucen sejít ze Stezky a vyhledat pomoc v zemi Buddhy a Gándího. Za což ho stihlo vězení a obžaloba z narušování hranic, vyzvědačství... Všichni příznivci dálkových jízd, kteří mohou, se snaží mu pomoci. S podobným úmyslem přinášíme jeho příběh i vám.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 19.2.2007 1:17:38
Březnové Jezdectví brzy v prodeji!

V záplavě smutných zpráv přinášíme alespoň jednu veselejší... Od tohoto čtvrtka bude v prodeji březnové číslo časopisu Jezdectví a již nyní s námi můžete nahlédnout do jeho obsahu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 19.2.2007 0:40:12
Co vede lidi k dlouhým poutím v sedle koní napříč kontinenty? Jaký cíl mají? Kam je jejich pouti dovedou? Daniela Robinsona, který se vydal na část Hedvábné stezky, dovedlo jeho putování do indického vězení. Všichni příznivci jezdeckých stezek, kteří mohou, nyní apelují na jeho propuštění. Pro ty, kteří nevládnou anglicky, uvádíme první část jeho příběhu. Ostatní prosím, aby si jeho příběh přečetli na zdrojovém webu již nyní a zvážili, nemohou-li pomoci.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 14.2.2007 12:37:00
Je sice sychravý únor, ale místní kalendář akcí se rychle plní akcemi, které pořádáme pro své sportovní vyžití či jen zábavu s kamarády po celý rok. Extrémně oblíbené jsou mezi nimi Hubertovy jízdy. A právě o jedné takové vám dnes napíši. Pro zasmání, pro vzpomínku a především pro ty, kdož si myslí, že pořádat takovou "hubertku" je dílem radostného okamžiku :o) Určitě připište i své postřehy pod článek!
Autor: draace
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 13.2.2007 0:00:00
Téměř každou sobotu pokračuje zimní příprava v hale v Lukách nad Jihlavou. V sobotu 13.1. trénoval pan František Toman tři děvčata s koňmi. Jako účastnice tohoto skokového soustředění se chci podělit o to, jak takovéto soustředění probíhá.
Autor: Elizabeta
Kategorie: volný čas
/ 8.2.2007 6:10:00
<<<46474849>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020