volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456>>>

Říjnové Jezdectví si samozřejmě budete moci kupovat v podstatě po celý měsíc, ale nabízíme několik důvodů, proč to udělat co nejdříve: 1) získáte aktuální informace ze sportovního dění (WEG, ČSP, FEI test, KMK, ČŠMK...), 2) neopominuli jsme ani výstavy v Praze, Lysé a Pardubicích, 3)dozvíte se, zda jsou „mýty“ o koních, které slýcháte ve stáji, pravdivé, 4) seznámíte se s Meredith M. Beerbaumovou, 5) čeká na vás další napínavý příběh z veterinární kliniky a všechny další oblíbené rubriky. Již dnes - v pátek 1. října by mělo být k dostání po celé republice...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 1.10.2010 8:18:57

První podzimní číslo Jezdectví, které si můžete koupit od dnešního dne (tj. od 26. srpna), je doslova nabité informacemi, posuďte sami: nevynechali jsme ani jeden z celorepublikových šampionátů (MČR v drezuře, MČR dětí a juniorů v parkuru, MČR pony, MČR v reiningu, MČR spřežení), dočtete se také o ME ve všestrannosti mladých jezdců. Chybět nebude pokračování seriálu od Sultána a Carmen, kteří vám pomohou s pochopením koňské duše. Seznámíte se s nezapomenutelným Okidokim a napnuti zůstanete jistě i při čtení osudu klisny Ofélie v rámci Příběhů z veterinární kliniky. To je však pouhý zlomek celého obsahu... Nahlédněte podrobněji!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.8.2010 7:00:00

(PR článek) Právě vyšla nová kniha z opavského foto&nakladatelství Dalibor Gregor s názvem „CHLADNOKREVNÝ KŮŇ - SÍLA, KRÁSA, ELEGANCE“. Zcela jedinečná celobarevná publikace je věnována všem milovníkům chladnokrevných koní a zachycuje postupný vývoj chovu chladnokrevných koní na území Čech, Moravy a Slezska. Podrobnosti najdete uvnitř článku...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 2.8.2010 14:36:31

Na srpen jsme pro vás připravili speciální akci. Pokud si do 31. 8. předplatíte časopis Jezdectví na jeden rok, můžete k němu získat za zvýhodněnou cenu novou knihu s názvem „Váňa, král koňáků“. Její běžná cena v knihkupectvích je 269 Kč, k předplatnému ji získáte jen za 150 Kč (tj. úspora 119 Kč). Podrobnosti o této knize najdete v srpnovém Jezdectví, kupon pro objednávku předplatného v příloze pod článkem.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.7.2010 9:29:50

Důvodů, proč se stavit v trafice pro srpnové Jezdectví, je hned několik. Dočtete se nejenom o hobby jezdcích a jejich závodech, ale máme pro vás i exkluzivní rozhovor s profi jezdcem Markusem Ehningem. Těšit se můžete na pokračování příběhů z veterinární kliniky a jistě vás zaujme i povídání se sportovním psychologem. Jako první se od nás dozvíte, kdo jsou adepti na titul "Nejkrásnější kůň ČR 2010". Kdo pojede na MS do Verdenu či zajímavosti z MČR a mnohé další najdete právě v srpnovém Jezdectví! Mimochodem, slyšeli už jste o metodě 3N? Srpnové Jezdectví je v prodeji od čtvrtka 29. července!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.7.2010 8:35:00

Budete s námi jistě souhlasit, když jezdectví označíme jako stylovou záležitost. Jízda na koni musí okouzlovat svojí elegancí, lehkostí a souhrou. V tématu měsíce červencového Jezdectví jsme se tedy rozhodli věnovat soutěžím, které by měly styl jezdce, koně nebo dvojice prověřovat. Hřebec Totilas není na titulní stránce náhodou – podrobně vám tuto žijící drezurní koňskou legendu představíme v „profilu měsíce“. Na své si v novém Jezdectví, které vychází 24. června, přijdou tradičně všichni milovníci koní – ať je jejich zaměření na sport, dostihy, western, chov či jen rekreační ježdění. Jsme zkrátka univerzální! :o) A univerzální je také sedlo Apollon od firmy Kentaur, o které právě v tomto vydání našeho měsíčníku můžete soutěžit… Obsah Jezdectví 7/2010 najdete pod odkazem z nadpisu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 24.6.2010 9:00:18

Léto je, ač tomu zatím počasí nenasvědčuje, za dveřmi a s červnovým číslem časopisu Jezdectví se na něj perfektně připravíte. Jak ochránit koně před horkem, sluncem a dotěrným hmyzem? Před čím se mít na pozoru při krmení koní v létě? Platí i v českém skokovém sportu současný oblíbený bonmot „není čas ztrácet čas“? Víte, že Josef Váňa má nového překážkového jezdce i novou Sixteen? Zachytili jste poněkud rozporuplné výsledky v loňském žebříčku skokových hřebců? Slyšeli jste, že belgik se používá také k lovu krevet a dokonce má své muzeum? Měli jste příležitost vidět ze sedla nepopsatelnou chudobu i nezměrné bohatství Indie? Abyste mohli odpovědět na všechny otázky, nenechte si nové číslo ujít. Čeká vás v něm nejen sto stran čtení, ale i příloha pro děti Koníček a oboustranný plakát!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 27.5.2010 7:00:00

Od dnešního dne je v prodeji květnové číslo časopisu Jezdectví. Kromě tradičních rubrik jsme pro vás připravili do květnového Jezdectví spoustu zajímavých materiálů. Sportovní nadšenci jistě ocení podrobnou výcvikovou reportáž ze soustředění s Tjarkem Nagelem, kterou jsme doplnili poutavou fotodokumentací Magdy Strakové. Máte-li chuť na něco výjimečného, pojďte s Jezdectvím nahlédnout do exotické Indie a seznámit se s tamními koňmi. Pro všechny je tady potom téma měsíce, které se zabývá zlozvyky koní. I když, věděli jste, že zlozvyk vlastně není zlozvyk a jak se mu správně říká? Ne? Tak honem pro nové Jezdectví. Obsah čísla najdete pod odkazem nadpisu...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.4.2010 9:12:48

Od dnešního dne je v prodeji březnové číslo časopisu Jezdectví, kde na vás čeká tradičně 100 + 20 stran poutavého čtení. Ani tentokrát v něm navíc nechybí plakát A3 s fotografií norika od Christiane Slawik na jedné straně a přehled akcí pro rok 2010 na pardubickém závodišti. K vystřižení je na str. 17 je volná vstupenka pro 2 osoby na březnové Lamborghini Praha Parkur Cup v Hradištku. Pokud jste ještě nestihli nahlédnout do kompletního obsahu čísla, máte možnost. No a pak už rovnou do nejbližší prodejny tiskovin! :o)

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 25.2.2010 9:11:25

Nové číslo našeho časopisu bude k mání na novinových stáncích už tento čtvrtek s datem 25. 2. (předplatitelé jej obdrží o den dříve). A co že v něm tentokrát najdete? Jelikož se sezona 2010 brzy rozjede v plném proudu, nakoukneme do zákulisí organizace závodů a prozradíme tipy a triky zkušených pořadatelů. S tím souvisí i událost měsíce, v níž si ještě za tepla připomeneme 60. ročník mezinárodních závodů v Neumünsteru. Rozhovor měsíce bude patřit především příznivcům dostihového sportu. Povídat si totiž budeme s  Ing. Václavem Lukou, který má před sebou další dva roky ve funkci prezidenta Jockey Clubu. A co dál? Pojďte s námi nahlédnout do kompletního obsahu čísla!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 23.2.2010 10:22:22

Časopis Jezdectví tradičně vychází poslední čtvrtek v měsíci, tentokrát připadající na datum 28. ledna. Únorové číslo je podle trendu současného počasí doslova nabito sněhem. Nevěříte? Prohlédněte si reportáže z návštěv stájí Lenky Gladišové a JK Mělník, které dokonale ukryla sněhová pokrývka... Nebo zaměřte pozornost na zimní fotografie zachycené při cestách našich fotografů. Až přijdete celí promrzlí ze stáje, usedněte ke krbu a nalistujte třeba velmi zajímavý rozhovor s šéfem ČJF Ing. Jaroslavem Pecháčkem. Můžete také důkladně prostudovat, jak to vypadalo na tzv. 3v1 akci (výstava, show, závody) Partner Pferd v Lipsku. A co dál? Je toho mnoho - pojďte se podívat!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 28.1.2010 9:25:31

Nový rok 2010 přivítáme už 31. prosince, kdy vychází lednové Jezdectví, opravdu ve velkém. Téma měsíce totiž bude patřit plemenům o vyšší váhové kategorii - pracovitým a charakterním chladnokrevníkům. Magda Straková pro vás pak připravila hned další dva zajímavé články: S MVDr. Jaroslavem Dražanem si v rozhovoru měsíce povídala o jeho koňařské historii a samozřejmě o tolik sledované situaci v Národním hřebčíně. Se svým fotoaparátem navštívila také událost měsíce - Apassionatu, na níž byli jistě mnozí z vás osobně. A co dál? Pojďte blíže nahlédnout do obsahu tohoto vydání...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 28.12.2009 0:00:46

Právě dnes (26. listopadu) vychází prosincové číslo časopisu Jezdectví. Téma měsíce bude tentokrát o vytrvalosti a v rozhovoru měsíce nám věnoval svůj čas reiner Kay Wienrich. Událost měsíce jsme pojali poněkud netradičně. Jelikož bylo velmi náročné vybrat z halových závodů ty nejvýznamnější, rozhodli jsme se vám přiblížit halovou sezonu jako takovou. Na návštěvu jsme se vydali do Vilémova a nahlédli Veselovským, jak se říká, pod pokličku. Drezuristy jistě potěší seriál Drezúra pohl’adom rozhodcov, kde se Doc. RNDr. Ilja Vietor, PhD. tentokrát zabývá hodnocením mezinárodních drezurních soutěží pro 5- a 6leté koně. Žokej Janáček letos prolomil český rekord v počtu vítězství za jeden rok, nejen o tom si s ním povídal Petr Guth... A co dál? Pojďte se podívat do jeho obsahu!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.11.2009 8:00:00

V úterý 28. října se uskuteční v obchodním domě Equiservis autogramiáda Anjy Beran u příležitosti vydání její nové knihy „S respektem“ z edice Nakladatelství Brázda. V této nádherně ilustrované knize sděluje Anja Beran své celoživotní zkušenosti se studiem klasických jezdeckých ideálů a etických zásad, stejně jako to, jak podle nich jezdit a cvičit koně. Podrobnosti o této knize vám přinášíme v dnešním článku...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.10.2009 7:59:59

Už jste stihli dočíst říjnové Jezdectví? Pokud ne, rychle se do něj pusťte, protože už ve čtvrtek 29. 10. bude na novinových stáncích k mání nové číslo (pro předplatitele již v úterý!), opět nabité informacemi ze všech možných disciplín či odvětví týkajících se koní a jezdeckého sportu. Událost měsíce určitě nikoho nepřekvapí. Připomeneme si společně šesté vítězství Josefa Váni st. v sedle Tiumena ve 119. Velké pardubické a dostihy jako disciplínu vám představíme také v tématu měsíce. Neméně zajímavý bude i rozhovor měsíce s Barborou Tomanovou a jejím trenérem, Jiřím Pecháčkem. Pravidelná veterinární rubrika bude od nynějška doplněna také o seriál „Trénujeme koně“. Dominika Švehlová zde čtenářům vysvětlí proč a jak koně správně připravovat na fyzický výkon. Na následujících stránkách se také dozvíte, jak lze využít aromaterapii u koní, proč je nezbytné sepisovat smlouvu o ustájení, jaké poznatky si přivezla Jitka Bartošová z mezinárodního etologického kongresu a spoustu dalších informací. Pojďte nahlédnou podrobněji do obsahu!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.10.2009 3:14:48
<<<123456>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020