volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456>>>

V listopadovém příběhu z veterinární kliniky bohužel šťastný konec nenajdete. Hlavní protagonista sice stále žije, radost však svému majiteli nepřináší a jeho osud zůstává nejistý. Kromě medicínského problému nastiňuje tento případ jiné a v praxi často diskutované otázky týkající se vrácení zakoupeného koně. Hřebci jménem Wealdmore Wave jsme věnovali dnešní soutěžní otázku, kterou najdete uvnitř článku. Aktualizace 17. 11. 15:10 HOD: Kalendář vyhrává Markéta Špičková z Krnova.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 17.11.2011 15:10:01

Sportovní sezona skončila. Počasí se postupně, leč neodvratně kazí. Teplota klesá, den se krátí... Stromy pokrývá jinovatka, koně dlouhá srst. Blíží se to nenápadně, záludně, zkázonosně... Coming soon - parazit na kůži našeho klidu, rušič poklidné zimní zamřeliny, mor v hlavinkách juvenilních jezdkyň... Ta vánoční zhouba – mýtus o Popelce.

Autor: redakce Jezdectví, MVDr. Eva Klementová
Komentářů: 5
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 17.11.2011 9:30:00

Listopadové číslo Jezdectví na čtyřech stranách shrnuje deset let fenomenálního seriálu Český skokový pohár. Protože jsme oslovili mnoho aktérů, nevešly se nám úplně všechny jejich odpovědi do časopisu. Přinášíme je tedy dnes a tady - dozvíte se tak, který finálový kůň se vryl do paměti Jiřího Skřivana, jakého letošního vítězství ve VC si nejvíce cení Jiří Hruška, jak vzpomíná na svůj velký úspěch Ivo Přibyl nebo jak hodnotí přínos celého seriálu jednotliví pořadatelé. Do časopisu se též nevešly všechny postřehy letošního reklamního a marketingového partnera, společnosti Via Solaris.

 

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.10.2011 8:00:22

Jsou udidla mučicím nástrojem nebo prostředkem komunikace? Tak na tuto otázku se pokusí v říjnovém speciálu odpovědět MVDr. Dominika Švehlová. Rozsáhlý materiál samozřejmě nepojal celou problematiku a nevešla se do něj odpověď Zuzany Zelinkové, úřadující skokové mistryně republiky na naši otázku, kolik udidel má, které nejčastěji a na které koně používá. Pojďte si nyní přečíst její odpověď.

 

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 1.10.2011 6:00:18

Říjnové Jezdectví má pro vás nejenom zajímavé čtení, ale samozřejmě i lákavé soutěže. Můžete soutěžit s kuponem o termotriko Litex nebo v SMS soutěži o výrobky pro koně Allkraft. Ovšem ani předplatitelé nepřijdou zkrátka - mají v časopisu přiložený slevový kupon do průhonického Gigasportu. A v každém čísle čtenáři najdou plánovací kalendář firmy Kamír na rok 2012!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.9.2011 12:00:19

Lidé od koní mají kladný vztah ke všem živým tvorům, proto jsme nechali vzniknout novou rubriku nazvanou Přátelé člověka. I když se dnes vrátíme k psím přátelům, neboť je jich kolem koní nejvíce, v budoucnu nás čekají také další druhy zvířat. Zajímavé příhody Pecháčkových a Starostových s jejich čtyřnožci si přečtete v srpnovém a zářijovém Jezdectví, v dnešním článku se více dozvíte o jezevčících a boxerech a prohlédnete si nezveřejněné fotografie Magdalény Strakové.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 27.8.2011 8:00:01

Opět jsme vyslyšeli hlasy veřejnosti a zpracovali pro vás do zářijového čísla Jezdectví přednostně témata, o něž jste nás sami požádali - velkým Speciálem o testačních odchovnách hříbat počínaje, informacemi o hobby soutěžích a amatérských dostizích konče. Věříme však, že vás nadchne i doslova zasněné Téma měsíce o pořekadlech, pověrách a snech, v nichž figurují koně, a co teprve pak strhující životní příběh jedné z nejúspěšnějších žen českého dostihového sportu. Eva Palyzová je dodnes vzorem spousty jezdců a vzhlížet by k ní měli jistě i zástupci mladších generací, např. účastníci obou zduchovických mistrovství. Ani tyto události neunikly peru a fotoaparátům naší redakce a vedle nich jsme na stránkách Jezdectví zvěčnili i tradiční mezinárodní závody ve všestrannosti v Pardubicích, rotterdamské ME v drezuře, bratislavské CSIO či Velké ceny Strakonic a Ptýrova. Nezapomněli jsme ani na příznivce westernu, ti se mohou těšit na rozhovor s horsemanem Jeffem Sandersem, zakladatelem Vaquero Society. V novém čísle Jezdectví je zkrátka tolik zajímavých informací, že se vám rozhodně vyplatí zastavit se v nejbližší trafice - vychází právě dnes!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 25.8.2011 8:00:44

Srpnovým speciálním tématem se stala přeprava koní a její nástrahy. V obsáhlém článku se dozvíte vše, bez čeho se neobejdete při cestování s koňmi, ať se jedná o legislativu či nakládání problémových zvířat nebo třeba i černé kroniky při transportu koní. Zde na našich webových stránkách si zase přečtete vše o historii přepravy koní, o přepravě koní - vytrvalců, o funkci a výhodách kamerového systému nebo třeba o údržbě staršího přepravníku. Většinu informací přináší Pavel Čechovský, profesionální dopravce zvířat.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 6.8.2011 8:00:27
Červencové Jezdectví plní přání

Řadu splněných přání čtenářů z rubriky „A jak to vidím já“ přinášejí stránky červencového Jezdectví. Číslo 7 tak bude šťastné pro toho, kdo potřebuje porovnat pozitiva i negativa ustájení 24/7 (víte, že je vhodné i pro sportovní koně?), kdo by chtěl svému koni podávat léčivé rostliny (víte, že někdy jsou dokonce nepostradatelné?) nebo kdo se chystá navštívit dostihové památky Anglie (víte, koho nazývali diktátorem a koho Napoleonem turfu?). Národní hrdost jistě podpoří seznámení se dvěma krasavci, Matesem a Viktorem – ten první si dá rád něco na zub, druhý miluje dovádění ve výběhu (už víte, jaké plemeno je na řadě?), naopak hrdi nemůžeme být třeba na katastrofický výkon českého družstva na závodech v Rakousku nebo na konání žhářky v hulínské stáji... Je tu však také happy end v podobě příběhu z kliniky či pohádkového osudu mladičké parkurové mistryně světa Janne Meyer. Takže honem do nejbližší prodejny tisku – a nenabízejí-li Jezdectví, napište nám do redakce, zařídíme i tuto maličkost!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 30.6.2011 6:00:11
Nové Jezdectví v prodeji od 23. 2.

Jaro už klepe na dveře a vy ho již ve čtvrtek 24. 2. můžete přivítat s březnovým číslem Jezdectví. Co v něm tentokrát najdete? Hned v úvodu jsme si pro vás připravili speciál o krmivech dostupných v ČR, v tématu měsíce se dozvíte, jak se co nejlépe schovat před jarními dešti a profil patří dostihové hvězdě Zenyattě. Kromě toho jsme si velice příjemně popovídali s rozhodčí Ing. Marcelou Šímovou ("Surovost vůči koním neodpustím") a navštívili jsme domovskou stáj Nathalie Crnkové. To vše a ještě mnohem více v březnovém Jezdectví.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 23.2.2011 12:01:33

Patagonie je obrovské území táhnoucí se po obou stranách jihoamerických And, tvořící spolu s navazující Ohňovou zemí nejjižnější části Argentiny (kromě klínu Antarktidy, patřící rovněž Argentině) a Chile. Nehostinná, větrem sužovaná krajina dlouho zůstávala téměř nedotčena kolonizačními snahami evropských mořeplavců. Na konci 19. století však došlo k zásadnímu obratu zavedením chovu ovcí, později pak objevením ložisek ropy. Dnes je jedním z nejdůležitějších pilířů patagonského hospodářství turistický ruch.

Autor: redakce Jezdectví, Alice Vachtová
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 30.1.2011 18:01:05
Jezdectví v novém kabátě!

Již 27. ledna (předplatitelé dokonce o den dříve) si budete moci zakoupit nové číslo časopisu Jezdectví. A že je plné novinek, poznáte na první pohled. Nová je však nejenom jeho grafická úprava, ale také jsme pro vás připravili zbrusu nové rubriky. Těšit se můžete na VIP čtenáře, Speciál, Regiony, Fotoudálost, Představujeme, České stylové objevy, Dnes radí..., Fotoarchiv čtenářů nebo Já, kůň... Na své si zkrátka přijde každý, tak neváhejte a vyzkoušejte nové Jezdectví!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 25.1.2011 13:00:01

Ještě těsně před koncem roku 2010 najdete na stáncích nebo ve schránce první číslo Jezdectví 2011. Setkáte se v něm s mnoha uznávanými osobnostmi jezdeckého světa - od reitmeistera Arthura Kottase přes všestranně nadanou Ingrid Klimke až třeba po drezuristku a reinerku Anky van Grunsven nebo "(r)evolučního" Floriana Richtera či Christopha Hesse a Heinricha Johansmanna. A co se od nich dozvíte? Třeba jak pracovat s koněm na ruce, jak na kavaletách ve volnosti, co je to systém 3x3x3, co všechno dokáže ovlivnit cval koně, proč nepracovat jen na klasických liniích a proč jezdit zásadně odzadu dopředu... Od vážných témat se ale dostaneme i k veselým: Silvestr můžete prožít i na našich stránkách díky objektivům fotografů. Zdá se vám to stále málo? Pak můžete s Jezdectvím navštívit další české koňské útulky, pražskou Apassionatu, ostravskou rodinu Šalkových, proslulý hongkongský dostihový festival, mořinskou cuttingovou show, americké koně s jejich smutným osudem, nezkrotnou grafičku Alenu Kučerovou nebo malého pacienta s velkou kolikou na klinice v Heřmanově Městci.... Takže neváhejte a začnete nový rok s Jezdectvím!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 28.12.2010 11:48:51

Každoroční předvánoční blázinec je v plném proudu a vy nejspíš nevíte, kam dřív. My vám však dáme dobrou radu, jak se báječně zrelaxovat. Přes všechen shon se ideálně již ve čtvrtek 25. 11. zastavte v trafice (nebo o den dříve zalovte ve své schránce, jste-li předplatitel) a večer se zachumlejte pod deku s novým prosincovým Jezdectvím. Jistě si nenecháte ujít aktuální Téma měsíce. Josef Malinovský pro vás procestoval celou ČR, aby co nejobjektivněji zmapoval české koňské útulky a z některých návštěv odjížděl skutečně šokován. Vedle toho jsme za vás navštívili českou premiéru představení Horse Evolution Show, vyzpovídali jsme úřadujícího mistra světa Philippa Le Jeune, chybět nebudou ani pravidelné Příběhy z koňské kliniky a jako třešničku na dortu jsme si pro vás připravili šest vánočních stran s tipy, jak si oživit vánoce u koní. V novém čísle však samozřejmě najdete ještě mnohem více

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 24.11.2010 13:14:01

Datum státního svátku potěší tentokrát všechny nedočkavce, kteří se těší na nové číslo Jezdectví – tentokrát již s číslem 11/2010. Ve vybraných prodejnách bude k dispozici dokonce již ve středu 27. října. Dozvíte se v něm, co obnáší koňské masáže, jak a kde je praktikovat, podrobně si připomeneme sportovní událost roku (Světové jezdecké hry v Kentucky), vycestujeme do země koním zaslíbené Irska a vyzpovídáme jednoho z našich nejlepších koňských fotografů – Tomáše Holcbechera. A to není zdaleka vše! Pojďte nahlédnout od obsahu...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 27.10.2010 6:00:00
<<<123456>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020