zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1234567>>>

Majitelé i chovatelé koní již dávno ukončili letošní jezdeckou sezónu, i tým Koňské záchranky Horse Emergency doufal, že ubude akčních výjezdů a zákroků. „Těšili jsme se, jak přejdeme do pohotovostního režimu a budeme opečovávat a vylepšovat naše „dítě“- naši milovanou sanitku. Ó, jak jsme se mýlili! Bohužel...“, uvádí Pavel Čechovský v úvodu svého dnešního příspěvku. „Noc z 8. na 9. prosince opět vyzkoušela připravenost našeho týmu. V 1 hodinu a 30 minut po půlnoci zavolala o pomoc MVDr. Eva Ludvíková, mající té noci službu na naší brněnské Klinice. Plemenný hřebec Lord Caletto cestoval v kamionu z tlumačovského hřebčína s ataxickými příznaky. Ještě než dorazil na Kliniku, upadl, nemohl vstát a přítomný personál v omezeném počtu nedokázal hřebce dostat ani z kamiónu, natož do bezpečí.“ Jak to celé dopadlo? To se dozvíte ve článku...

Autor: redakce Jezdectví, Pavel Čechovský
Kategorie: zajímavosti
/ 13.12.2009 8:27:17

V neděli 6. prosince vyjela Koňská záchranka do Němčiček na Brněnsku pomoci koni, kterému se propadly zadní nohy při přecházení dřevěného mostku a zůstal v něm zaklíněn. Akce ve spolupráci s hasiči trvala několik hodin. Kobylka se nemohla postavit sama na nohy, takže se dalo předpokládat, že může mít něco zlomeného nebo vykloubeného. Musela být nakonec uspána a převezena na vyšetření. Na klinice se zjistilo, že má nenávratně poškozený pohybový aparát a musela být bohužel utracena. Podrobnosti se dozvíte na www.konskazachranka.cz/vyjezdy-a-zasahy/.

Kategorie: zajímavosti
/ 8.12.2009 8:36:38

V sobotu 10. října se tým Horse Emergency připravoval na výjezd do Pardubic, kde měl následujícího dne držet pohotovost při dostihovém odpoledni a v průběhu 119. Velké pardubické. Kolem poledne však zazvonil telefon a z roztřeseného hlasu bylo hned zřejmé, že bude nutné předpokládaný program změnit. Koňská sanitka absolvovala svůj další „ostrý“ výjezd. Jak to celé dopadlo, to se dozvíte z dnešního článku Pavla Čechovského, který je doplněn autentickou fotodokumentací.

Autor: redakce Jezdectví, Pavel Čechovský
Kategorie: zajímavosti
/ 15.10.2009 8:59:47

Veterinární semináře pro ošetřovatele, jezdce a všechny milovníky koní již několik let běží na farmě Heroutice nedaleko Benešova. Na přání „východních“ zástupců koňařské veřejnosti se loňský podzim/zimu konaly podobné semináře i v Brně a zaznamenaly velký úspěch. Pro zimní sezónu 2009/2010 se oblíbený seriál čtyř dvoudenních seminářů přesouvá na nové místo, velice atraktivní: na koňskou veterinární kliniku do Heřmanova Městce. Obsah jednotlivých seminářů se ze zkušeností minulých let vyvinul v následující témata...

Autor: jaja
Kategorie: zajímavosti
/ 2.10.2009 8:45:56

Jen pár dní po výstavě Koně v akci, kde se prezentoval nově vzniklý projekt Horse Emergency, jehož mediálním partnerem je mj. i redakce Jezdectví, k nám dorazila zpráva z prvního akutního výjezdu koňské sanitky. Z neděle na pondělí okolo 3. hodiny ranní zazvonil telefon a operační důstojník jihomoravského integrovaného záchranného systému povolal do akce koňskou záchranku do Brna – Žebětína. Popis situace zněl: „dvě jednotky hasičů vyprošťují koně zapadlého do septiku“. Podrobnosti přináší Pavel Čechovský...

Autor: redakce Jezdectví, Pavel Čechovský
Kategorie: zajímavosti
/ 9.9.2009 12:11:23

Během premiér projektu Horse Emergency pro veřejnost, které se uskuteční 1. srpna v Kladrubech a 2. srpna v Pardubicích, máte také první možnost přispět na sanitku zakoupením přívěšku na klíče s kontaktními údaji na „Koňskou záchranku“. Výtěžek bude použit na pořízení speciální podložky, která umožní pacientům cestovat vleže. Tak co? Kolika z nás bude po víkendu zdobit klíče modrý kříž s červeným čtvercem Horse Emergency?

Kategorie: zajímavosti
/ 31.7.2009 7:00:00

Projekt ojedinělý ve střední a východní Evropě byl dnes představen v areálu Fakulty veterinárního lékařství VFU v Brně. Jedná se o  Horse Emergency - záchrannou službu koní, hospodářských a ZOO zvířat. První mobilní ambulanci na záchranu zraněných, nemocných nebo týraných velkých zvířat poskytuje nestátní organizace, ve spolupráci s oběma  špičkovými veterinárními klinikami v ČR (v Brně a v Heřmanově Městci) a s Integrovaným záchranným systémem. „Důraz klademe na stav postižených zvířat v průběhu manipulace a transportu při záchranných akcích i na co nejrychlejší a nejhumánnější dopravu zvířete do bezpečí nebo k odbornému ošetření,“ uvedl Pavel Čechovský, specializovaný přepravce a spoluzakladatel Koňské záchranky. Přinášíme vám aktuální tiskovou informaci vč. bohaté fotogalerie Jiřího Zacha z dnešního oficiálního představení projektu, jehož je redakce Jezdectví mediálním partnerem, zástupcům regionálních i celoplošných médií.

Kategorie: zajímavosti
/ 23.7.2009 10:00:31

Ano, je to tak - první koňská záchranka ve střední Evropě spatřila světlo světa a my vám jí v tuto chvíli můžeme ukázat jako první! Oficiálně bude tento speciální přepravník představen až zítra při tiskové konferenci v areálu Fakulty veterinárního lékařství VFU v Brně. Již dnes však proběhlo v Hranicích na Moravě jeho předání zástupcem fy Paragan k užívání Záchranné službě Horse Emergency. Pro podrobnosti klikněte do článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.7.2009 4:34:49

Již během následujícího víkendu se měla v České republice (v Brně v rámci veletrhu Propet a Národní výstavy hospodářských zvířat) poprvé představit nová koňská záchranka. „S upřímným politováním jsme museli ohlašovanou premiéru projektu Horse Emergency během Národní hospodářské výstavy na BVV z technických důvodů odvolat. Je nám to moc líto, byla by to naprosto ideální příležitost pro prezentaci mezi koňáky, zemědělci, chovateli, veterináři, krmivářskými firmami, odborníky na zemědělské pojištění atd. Ale člověk míní a život mění,“ sdělil vedoucí projektu Pavel Čechovský. Již dnes vám však můžeme ukázat fotografie ze zkoušky závěsné konstrukce a závěsu. Podrobnosti v článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 23.6.2009 3:16:43

Jak jste si jistě všimli, doping se stal v jezdeckém sportu tématem číslo jedna. Celosvětově narostl počet antidopingových kontrol, o pozitivních výsledcích se emotivně diskutuje nejen u soudu, ale i v zahraničních médiích. Vášnivě se vedou diskuze o ne zcela jasném rozdílu mezi dopingem a medikací... Mj. i tato skutečnost (další uvádíme v článku) nás vedla k tomu, abychom pro vás připravili jako přílohu červencového Jezdectví Medikační deník. Jeho velikost je ideální pro založení do Průkazu koně, kromě záznamů veterináře jsme v něm vyčlenili místo i na záznamy o odčervení, podkování nebo ošetření zubů. Pro podrobnosti klikněte do článku a nezapomeňte si koupit červencové Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.6.2009 0:00:00

Dnešní krátké informace o vědě a výzkumu se budou týkat intenzivně pracujících sportovců. První nás seznámí s (ne)možnostmi léčby šokovými vlnami a druhá, sice starší, přesto však stále zajímavá, poodkryje trochu problematiku zdravotní prevence vytrvalostních koní.

Autor: TheHorse.com
Kategorie: zajímavosti
/ 13.5.2009 8:00:00

TheHorse.com představuje dvě žhavé studie. Jedna se věnuje krmení koní a sledováním hladin glukózy a inzulínu v krvi, druhá seznamuje s léčbou zraněných šlach kmenovými buňkami.

Autor: TheHorse.com
Kategorie: zajímavosti
/ 6.5.2009 0:00:31

V obchodech je nepřeberné množství různých kamaší a bandáží, jejichž úkolem je chránit končetiny koní. Jak je to však s nimi ve skutečnosti? Lze věřit prodejním sloganům výrobců? Lze spoléhat na jejich moderní vzhled nebo nejnovější materiály?

Autor: TheHorse.com
Kategorie: zajímavosti
/ 29.4.2009 9:00:48

Dnes se budeme zabývat krmením koní. První novinka nám potvrdí, že koni prospívá to, co je mu nejpřirozenější. A druhý příspěvek nám připomene, že koně je třeba na jarní pastvu navykat postupně.

Autor: TheHorse.com
Kategorie: zajímavosti
/ 22.4.2009 0:00:59
Veterinární seminář s MVDr. Dominikou Švehlovou
Oblíbené veterinární semináře MVDr. Dominiky Švehlové pokračují příští víkend 16. - 17. června tématem Veterinární prevence, anatomie a fyziologie jezdecky využívaných koní. Volně navazuje na základní část semináře a zaměřuje se již úžeji zaměřená témata, která bezprostředně souvisí s jezdeckým využíváním koní. K dispozici jsou poslední volná místa. Podrobnosti v kalendáři akcí.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 8.6.2007 11:40:43
<<<1234567>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019