volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456>>>
Za vysvědčení červencové Jezdectví!

Dnešek není pro děti školou povinné jen obyčejným pátkem. Ráno je rodiče vystrojili do svátečního a s květinou je vyslali pro vysvědčení. Krásnou odměnou za jejich úsilí jsou jistě dva měsíce prázdnin, ale co je takhle potěšit ještě červencovým číslem Jezdectví? Najdou v něm svého oblíbeného Koníčka s fotorománem, kvízem a novou prázdninovou soutěží! Určitě se rádi zasmějí nad fotografiemi Christiane Slawik a přečtou si o obsedání koní. Řada školáků se navíc určitě těší na vyhlášení soutěže Hříbátka 2012!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.6.2012 8:00:00

V květnovém čísle jsme se v tématu měsíce soustředili na otázky ochrany zvířat. Snažili jsme se uvést pár příkladů, v nichž se překračuje zákon na ochranu zvířat proti týrání (zákon č. 246/92 Sb.). Oslovili jsme také pro potřeby článku Krajské veterinární správy, zda by nám nepodali informace o překročení tohoto zákona v jejich jurisdikci. Ne všechny odpovědi se nám do tématu vešly, navíc se nevešly ani k článku v červnovém Jezdectví, a proto je uvádíme zde. Tak třeba ve Středočeském kraji se vloni řešilo 12 případů a týkalo se 136 koní...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.5.2012 8:00:08

Jak vidí časopis Jezdectví jeho pravidelní čtenáři, co by si rádi přečetli a nebo co je vůbec nezajímá? Přesně to se vždy dozvíte na poslední straně 98. Květnové číslo dalo prostor předplatiteli od písmene N, na otázky nám však odpověděla i naše věrná čtenářka Helena Nová z Valšského Meziříčí. Její výběr článků přinášíme zde, a v červnovém čísle se jí budeme snažit splnit alespoň jedno přání.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 19.5.2012 8:00:06

Již ve čtvrtek, 26. dubna, bude na stáncích květnové Jezdectví. A co všechno jsme pro vás připravili tentokrát? Nahlédněte do jeho obsahu a uvidíte sami, že na své si přijde opravdu každý!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 25.4.2012 10:00:00

I přesto, že jste si v dubnovém čísle mohli přečíst příběh z veterinární kliniky s happyendem, musíme s velkou lítostí oznámit, že hlavní hrdina článku, devatenáctiletý Contender musel být dnes uspán. Znovu se u něj, bohužel s větší intenzitou, objevily srdeční problémy. Budeme si ho však všichni pamatovat jako velkého a úspěšného sportovce, bojovníka do poslední chvíle...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 1.4.2012 22:53:48

Sezona se začíná pomalu a jistě rozjíždět - a s novým Jezdectvím to půjde ještě lépe! Pojďte se podívat, co všechno jsme pro vás na dubnových 100 stránkách připravili. Slibujeme, že nudit se nebudete!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 28.3.2012 8:00:00

Už máte březnové číslo přečtené? Zaujal vás článek o klonování, o Hicksteadovi nebo o školách zaměřených na koně? Poradna s Jiřím Pecháčkem, rozhovor s uznávanou veterinářkou Bučkovou či jak se daří koňské záchrance? To jsou však jen některé články z březnového čísla s fotografií hřebce Saxa a sympatického a při focení velmi trpělivého (podle fotografky Ch. Slawik) Christophera Dahlgrena, žáka slavného B. Branderupa, na obálce. V dnešní pravidelné rubrice vám tedy předkládáme další návrhy, které byly pro březen ve hře, protože výběr titulní fotografie je pro nás vždy strašně složitý. Podívejte se a řekněte nám - kterou fotografii Christiane Slawik byste vybrali vy? A nebo jakou obálku byste vůbec chtěli?

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 17.3.2012 6:00:01

V březnu se rozjíždí sportovní sezona i na českých kolbištích, tedy přesněji řečeno v českých halách. Bohužel se nám do březnového čísla nevešel kalendář závodů, na který byli čtenáři po léta zvyklí. Přinášíme ho tedy alespoň uvnitř článku.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 25.2.2012 6:00:38

Březnové číslo Jezdectví se na stáncích objeví již ve čtvrtek 23. února. Jste zvědaví, co se v něm pro tentokrát dočtete? Není nic jednoduššího než nahlédnout do jeho obsahu!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 20.2.2012 8:03:08

Většina z nás to někdy zažila, u některých to zanechalo hluboké stopy. Pád, nebo i jen dočasná ztráta kontroly nad koněm a situací, někdy i zranění, a jako trvalé následky strach. V únorovém Jezdectví se dozvíte podrobnosti o metodě Faster EFT, která by vám mohla pomoci se strachu zbavit. Jeden důkaz najdete přímo v časopisu, další příběhy přinášíme dnes.

Autor: redakce Jezdectví, Romana Kvapilová
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 4.2.2012 8:00:33

Jaký asi bude nacházející rok 2012? I na to se v lednovém čísle pokusíme odpovědět. Samozřejmě doufáme, že plný koní - a také Jezdectví, které díky vaší přizni vychází již 60 let... A co jsme pro vás v prvním čísle jubilejního ročníku kromě přílohy Koníček, velkého plakátu a kalendáře připravili? Čtěte dále!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.12.2011 9:00:00

Sobotní rubriku Co se nevešlo do Jezdectví jsme se rozhodli v tento sváteční den poněkud pozměnit. Plakát a současně kalendář k výročí časopisu Jezdectví z prosincového čísla vám nabízíme ke stažení - a přijměte jej jako náš vánoční dárek vám všem! Děkujeme za vaši přízeň a přejeme krásné vánoční svátky!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 24.12.2011 8:00:00

Do prosincového Jezdectví se již bohužel nevešlo rozsáhlé vyjádření naší čtenářky Alice Višňákové k návrhu na vytvoření nové dílčí kvalifikace „Kopytář“ a „Chovatel koní celostní metodou“. Přinášíme ho tedy na tomto místě v nezkrácené podobě. V lednovém čísle přineseme na toto téma článek MVDr. Dominiky Švehlové.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 10.12.2011 8:00:49
Prosinec - a přesto plno sportu!

Příznivci jezdeckého sportu si i v prosincovém čísle přijdou na své. Novinkám vévodí halová sezona, takže se dozvíte vše o neuvěřitelném dvojnásobném vítězství při rozjezdu skokového Světového poháru, překvapivém úspěchu českých jezdců v zahraničí nebo o jejich aktuálním umístění ve středoevropské lize SP. Mnoho nového se děje i v českých stájích, několik jezdců napříč disciplínami totiž změnilo působiště. Ne tak drezuristka Vanda Bělinová, nemá důvod – pěkný areál má i tu výhodu, že vidí z kuchyně rovnou do stáje… Světová legenda Ingrid Klimke poradí pár tipů na zimní trénink (víte, že při něm ráda používá halsring?), moravské stylové účastníky KMK vybral Leopold Mamica. Kolik vlastně stojí sanitka, na závodech ČJF prozatím (23. 11. o ní jednal Výkonný výbor ČJF) povinná? Které nové formuláře budete používat k přihlášce do ČJF a jak přesně je máte vyplnit? Proč je zastoupení plnokrevníků v českém sportu na ústupu? A jak prožívali sezonu se svými milovanými protějšky Káťa Onoprienková, Natálie Roučková nebo Zuzana Zelinková? A což teprve rodiče sester Krulichových, Viktorky Theimerové či Barbory Tomanové? A jezdců spřežení a voltiže? Přečtěte si sami, většinou to však bylo velmi vypjaté

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 24.11.2011 20:00:58

Od čtvrtka 24. listopadu lze na novinových stáncích zakoupit poslední vydání časopisu Jezdectví roku 2011. V prosincových číslech jste si zvykli na celkové zhodnocení sezony - to jsme tentokrát pojali trochu netradičně. Ve Speciálu se dočtete, jak sportovní výkony prožívali blízcí našich nejlepších jezdců a jezdkyň. Za zmínku stojí také ožehavé Téma měsíce mapující černou plemenitbu na našem území, a pokud jste nenavštívili obří italské slavnosti koní, tedy Fieracavalli, oceníte jistě fotoreportáž Magdalény Strakové. Vedle toho na vás čeká také profil velké dámy Velké - Sixteen a jezdecké poradny se ujala Ingrid Klimke. Nezní to lákavě? A přitom na 100 stranách Jezdectví najdete ještě mnoho dalších zajímavostí!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 23.11.2011 18:30:00
<<<123456>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020