zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123>>>

Přinášíme vám slibovaný rozhovor, tentokrát off-line. Jak asi všichni správně tušíte, dokončíme naši sérii rozhovorů s manažery jednotlivých disciplín. Tou poslední je reining a my si budeme povídat s Ivanem Černochem, manažerem reiningové komise ČJF, zároveň také manažerem ranče El Paso ve Svojeticích. Dostaneme se jak k hodnocení uplynulé sezony, tak k plánům na tento rok. Více již v samotném článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 23.2.2010 20:00:21

„Novoroční“ on-line rozhovory s manažery disciplín se blíží do finále a na řadu přicházejí poslední dva z nich, které jsme již jako hosty on-line rozhovoru v minulosti měli. Václav Drbal odpovídal na vaše dotazy vůbec jako první po loňském spuštění nového webu Jezdectví. I tentokrát máme připraveno nejedno aktuální téma – tím je např. jubilejní XXX. Reprezentační jezdecký ples v Kolíně pořádaný nadcházející sobotu či před pár dny proběhlý seminář pro stavitele parkurů... Vzhledem k časové zaneprázdněnosti však již poněkolikáté neprobíhalo naše povídání živě, ale s předstihem formou e-mailové komunikace. Na zajímavosti to ovšem rozhovoru určitě neubralo – posuďte sami!

Kategorie: zajímavosti
/ 16.2.2010 14:04:14

(Aktualizace 9.2. 12.40 hod. - vloženy odpovědi ing. Klauze) V rámci „novoročních“ on-line rozhovorů nám zbývají již jen tři disciplíny, u nichž jsme s jejich manažery nezrekapitulovali uplynulou jezdeckou sezonu s číslovkou 2009, resp. neprozradili plány pro sezonu 2010. V úterý 9. února jsme vymezili prostor na všestrannost a tak na naše otázky nebude odpovídat nikdo jiný, než Ing. Antonín Klauz. S ohledem na jeho omezené možnosti připojení na internet jsme si však nepovídali on-line. A na jaká témata přišla řada? Tak např. možná účast českých jezdců ve všestrannosti na WEG v Kentucky, připravovaná Eventing Riders Tour 2010, změny v národních pravidlech od 1.4.2010 atd.

Kategorie: zajímavosti
/ 9.2.2010 12:42:43

Další díl z řady „on-line rozhovorů“ s manažery disciplín ČJF bude věnován spřežení a tak naším hostem nemůže být nikdo jiný, než Ing. Jiří Kunát. O něm je již všeobecně známo, že je časově více než zaneprázdněný. Rozhodli jsme se proto rozhovor s ním rovnou naplánovat tzv. off-line, tedy bez možnosti ŽIVÉ debaty po internetu. Přesto si troufáme tvrdit, že na zajímavosti povídání to neubralo. Přesvědčte se sami!

Kategorie: zajímavosti
/ 2.2.2010 12:00:00

I tentokrát se uskuteční náš pravidelný úterní on-line rozhovor již od 12 hodin. Hostem bude manažerka drezurní komise ČJF MUDr. Helena Žižková a povídat si s ní budeme především o uplynulé jezdecké sezoně – jak jinak než v drezuře. Stejně jako tomu bylo i v případe předešlých rozhovorů však přijde „řeč“ i na aktuální témata či plány pro rok 2010. Sledujte nás tedy v úterý 26. ledna od 12 hodin „on-line“ a nebojte se aktivně zapojit! Své dotazy můžete vkládat již nyní – formou příspěvků pod článek (po přihlášení do systému)...

Komentářů: 34
Kategorie: zajímavosti
/ 26.1.2010 11:05:03

Jako třetího z manažerů jednotlivých disciplín ČJF jsme si vybrali pro náš pravidelný úterní on-line rozhovor za pony komisi Ing. Radovana Šalka. Jeho pozvání právě na tento týden není zcela náhodné, jelikož právě pony sport bude mít nadcházející víkend svůj galavečer. Konat se bude v sobotu 23. ledna v tuchlovickém hotelu Astra (nedaleko Kladna). Řeč bude ale samozřejmě především o uplynulé sezoně pony soutěží... On-line rozhovor proběhne v úterý 19. ledna mimořádně již od 12.00 hodin. Své dotazy můžete klást od této chvíle – a to formou diskuze pod článkem (samozřejmě je nutné se nejprve přihlásit do systému).

Komentářů: 35
Kategorie: zajímavosti
/ 19.1.2010 6:44:43

Jako druhou v pořadí jsme si ze seznamu manažerů disciplín ČJF pozvali do našeho „mezi sezónního“ on-line rozhovoru Ing. Noru Hořickou – manažerku voltiže. V úterý 12. ledna od 20 hodin si s ní budeme povídat nejen o uplynulé jezdecké sezoně 2009, ale také např. od přípravách voltižního galavečera, který se uskuteční 6. února v Praze. Tradičně máte možnost zapojit se do diskuze i vy – své dotazy můžete vkládat pod článek již nyní!

Komentářů: 34
Kategorie: zajímavosti
/ 12.1.2010 16:32:28

Je tu nový rok a s ním i pokračování našich on-line rozhovorů. V nejbližších týdnech však ještě tématicky zůstaneme částečně u roku 2009, jelikož postupně oslovíme jednotlivé manažery jezdeckých disciplín pod ČJF a poprosíme je o shrnutí uplynulé sezony z jejich pohledu. Samozřejmě se dostaneme i k plánům na letošní rok. Tím jsme tak trochu prozradili svůj plán rozhovorů na dva měsíce dopředu a tak si již můžete v duchu připravovat dotazy pro toho „svého“ manažera. Jako první jsme si pozvali manažerku komise vytrvalosti ČJF – MVDr. Lucií Kalovou. Dotazy pro ní můžete vkládat formou příspěvků pod článek již nyní. Odpovídat vám na ně bude v úterý 5. ledna od 20.00 hodin.

Komentářů: 23
Kategorie: zajímavosti
/ 5.1.2010 16:04:01

Náš poslední předvánoční a vlastně i letošní on-line rozhovor bude na téma Vánoční Parkuriády – a to s jejím duchovním otcem a hlavním pořadatelem Miloslavem Vítkem. Tyto „tradičně netradiční“ hobby závody v parkurovém skákání se letos uskuteční v sobotu 19. prosince v jezdecké hale na pražském Císařském ostrově. Těšit se můžete opět na den plný sportovních výkonů, hodnotných cen a příjemné atmosféry. S Mílou Vítkem si v úterý 15. prosince budeme povídat od 20.00 hodin nejen o Parkuriádě, ale celkově o hobby závodech a jejich rozvoji... Samozřejmě máte možnost zapojit se do naší debaty i VY! Dotazy můžete zadávat formou příspěvků pod článek již nyní!

Komentářů: 36
Kategorie: zajímavosti
/ 15.12.2009 3:42:10

Do našeho úterního on-line rozhovoru jsme si tentokrát pozvali naší dlouholetou spolupracovnici – MVDr. Dominiku Švehlovou, která krom toho, že píše články (nejen) do časopisu Jezdectví, pořádá pravidelné veterinární semináře. Jeden z nich by se měl nadcházející víkend (12. – 13. prosince) uskutečnit v Herouticích u Neveklova. Povídat si s ní budeme však i o dalších zajímavých tématech, jako např. „progresivní seznam“ zakázaných látek... Do rozhovoru se můžete zapojit i VY! Své dotazy můžete klást již v tuto chvíli formou diskusních příspěvků pod článkem nebo ŽIVĚ – v úterý 8. prosince 2009 od 20.00 hodin.

Komentářů: 51
Kategorie: zajímavosti
/ 8.12.2009 4:37:25

Nadcházející víkend čeká Jiřího Nesvačila seniora účast na závodech zařazených do halového Světového poháru čtyřspřeží – FEI World Cup Driving (CAI-W) v Budapešti. Půjde o jeho první ze tří plánovaných startů ve Světovém poháru (chystá se ještě koncem ledna do Lipska a začátkem února do Bordeaux) a bude to vůbec poprvé, co se na takové soutěži objeví zástupce České republiky. O plánech „mistra opratí“ jsme již částečně informovali v článku a rozhovoru uvedeném v listopadovém Jezdectví. Abychom zjistili nejaktuálnější informace před odjezdem do Maďarska, pozvali jsme si Jiřího Nesvačila do našeho pravidelného on-line rozhovoru. Jelikož je však Jiří Nesvačil velmi zaneprázdněn a navíc nemá tolik zkušeností o komunikací přes internet, přinášíme vám tento rozhovor tzv. off-line – tedy předpřipravený dopředu. Věříme, že toto opatření přijmete s pochopením a přesto si tento rozhovor, který již nyní najdete pod odkazem, nenecháte ujít...

Kategorie: zajímavosti
/ 1.12.2009 4:00:00

Po týdenní pauze se opět vrací naše pravidelné úterní on-line rozhovory. Ten s datem 24. listopadu bude s Mgr. Janou Perníčkovou bude na téma finále Pony ligy, Pony extraligy a Teenager 2009. Povídat si budeme nejen o připravovaném finále, ale shrneme dosavadní průběh těchto seriálů pro nejmladší jezdce a podíváme se i do blízké budoucnosti. Začátek rozhovoru je naplánován tradičně na 20.00 hod. a zapojit se do něj budete moci i VY! Své dotazy můžete klást již nyní formou diskusních příspěvků pod článek.

Komentářů: 26
Kategorie: zajímavosti
/ 24.11.2009 7:30:23
Úterý 17. listopadu bez on-line rozhovoru

Naše pravidelné čtenáře, kteří očekávají již déle jak půl roku každé úterý večer on-line rozhovor s nějakou zajímavou osobností z koňského prostředí, tentokrát zklameme. Státní svátek 17. listopadu – Den boje za svobodu a demokracii – ponecháme opravdu jako sváteční a on-line povídání vynecháme. Již na příští týden však pro vás připravujeme další diskusní téma. Jaké? To se nechte překvapit!

Kategorie: zajímavosti
/ 17.11.2009 7:00:00

Do dalšího ze série úterních on-line rozhovorů jsme si na 10. listopadu od 20 hodin pozvali Roberta Smékala z TJ Moravanu Brno, který je autorem projektu BertHall. Jedná se o první mobilní halu určenou výhradně k závodní činnosti v zimním období a dalším aktivitám pro širokou veřejnost, které v jezdeckém sportu v tomto období chybí. Robert Smékal připravil se svými přáteli a partnery široký program využití haly ve snaze vytvořit podmínky k prodloužení závodní sezony, poskytnutí tréninkových podmínek a další celoroční jezdecké činnosti směřující ke zvýšení úrovně našeho sportu. Bohužel začátek provozu se nevydařil zcela podle představ. Rozmary počasí totiž zapříčinily, že se úvodní skokové závody naplánované na 7. – 8. 11. musely zrušit. Premiéru si tak nová hala o rozměrech 60 x 25 metrů odbude nadcházející víkend – 14. – 15. 11. – drezurními soutěžemi Z – S (rozpisy najdete v příloze pod článkem, stejně jako odkazy na již uveřejněné informace). Pojďte si s námi popovídat nejen o tomto novém projektu, o připravovaných drezurních i skokových závodech, soustředěních a dalších zajímavých akcích. Své dotazy můžete vkládat již nyní!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.11.2009 7:12:11

Dnešním dnem jsme završili počet on-line rozhovorů na čtvrt stovky. Ano, již bezmála půl roku týden co týden zveme na stránky našeho nového samostatného zpravodajského portálu různé osobnosti z hipologického prostředí, aby odpovídaly na naše i vaše dotazy. Pouze třikrát jsme museli upřednostnit časové možnosti dotazované osoby před pravidelným časovým plánem (tj. od 20 hodin) a posunuli jsme rozhovor na 12. hodinu, resp. do dvou fází (dopoledne a pozdě večer). Stejný počet rozhovorů proběhl kvůli velkému zaneprázdnění hosta tzv. off-line. Každopádně vždy jsme se snažili, aby rozhovory byly živé, otevřené a přinesly vám co nejvíce obsáhlé informace. Všechny on-line rozhovory si můžete připomenout jednoduchým kliknutím do kategorie ZAJÍMAVOSTI a rubriky ON-LINE ROZHOVORY. Pokud byste si rádi přečetli on-line rozhovor s osobností, která v rámci této rubriky ještě nebyla zařazena a má co sdělit širší jezdecké veřejnosti na nějaké aktuální téma, neváhejte nás kontaktovat. Třeba se na ni v blízké době dostane řada...

Kategorie: zajímavosti
/ 3.11.2009 10:54:13
<<<123>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020