chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
Autor: Tisková informace, Jan Kubeša
Kategorie: chov
/ 22.4.2017 17:00:00

Tříletá světlá ryzka Fortuna získala titul národní šampiónky mezi klisnami plemen hafling, narozenými v letech 2007 - 2010. VII. ročník šampionátu byl součástí programu výstavy Kůň 2013 v Lysé nad Labem.

Autor: Tisková informace, J. Křepelka
Kategorie: chov
/ 2.10.2013 10:21:38

Národním šampiónem plemene shetland pony byl na výstavě Kůň 2013 v Lysé nad Labem vyhlášen ryzák 1813 Locksley Permoník. Pětiletý plemenný hřebec si kromě tohoto nejcennějšího titulu odvezl domů i Pohár Anne a Kennetha Scottových jako nejlepší reprezentant českého chovu.

Autor: Tisková informace, Jiří Křepelka
Kategorie: chov
/ 27.9.2013 18:22:08


Dne 17. září  se koná na farmě Alpaka v obci Dobrá Voda u Číměře (Jihočeský kraj) oficiální inspekce (svod) koní plemene irish cob. Tento svod je pořádán občanským sdružením Irish cob the Czech Republic ve spolupráci s holandskou plemennou knihou ICS. Posuzovat koně budou dva zkušení zahraniční inspektoři (Marijke Heijkoop-Pankras, Nizozemí a Günther Strauch, Německo). Všichni koně, kteří na svodu budou zbonitováni, získají zápis do plemenné knihy ICS Nederland a tato PK jim také vydá průkazy původu. Chcete-li se dozvědět o tomto atraktivním plemeni více, přečtěte si článek v zářijovém Jezdectví. Přidán seznam startujících.

Kategorie: chov
/ 15.9.2011 10:55:14

Představovat českým chovatelům plemeno Fjordského koně není třeba. Dostatek informací podala už v roce 2006 paní Petra Kutá v časopise Jezdectví (číslo 2/2006, článek „Fjord: Sympaťák ze severu“). Další článek, který se snažil probudit hrdost u jejich majitelů, byl zveřejněn na našem portálu a jmenoval se „Pojďme chovat Fjordské koně“. Příspěvek o vzniku neziskové organizace jménem Svaz Chovatelů Fjordských Koní v ČR, o.s. nám zaslal Karel Zvoníček.

Autor: redakce Jezdectví, Karel Zvoníček
Kategorie: chov
/ 13.6.2009 2:00:00

Čeští chovatelé haflingů budou mít od května 2009 k připouštění svých klisen možnost využít vítěze německého körungu hřebců 2002 Aquavita I. Tohoto plemeníka do ČR importovala Kateřina Kunstová a hřebec tak bude působit na Ranči Koločava v Heřmanovicích na severní Moravě. Dlouhé pátrání po kvalitním hřebci, který by zároveň byl na prodej, se nové majitelce vyplatilo, protože Aquavit má výborný původ, skvělé hodnocení v zemi původu a zároveň mnoho kvalitních potomků v chovu... /Více/

Kategorie: chov
/ 24.4.2009 12:30:00

Gypsy horse, Vanner, Tinker, Irský tinker, irský cob. Všechna tato slova evokují typ koně s bohatou hřívou, rousy zakrývajícími kopyta a převážně strakatého zbarvení. Původně určeni a chováni pro tahání obytných karavanů, jsou nyní Irští cobové používáni v různých dalších jezdeckých disciplínách a především jako rodinní koně. A jak k tomu přišli, že mají tolik jmen? Je mezi nimi vůbec nějaký rozdíl?

Autor: EQCH red.
Kategorie: chov
/ 24.4.2009 6:00:00
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020