chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123>>>
Autor: Tisková informace, Václavková Kristýna, Pernička Josef
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 23.6.2016 16:35:00
Autor: Tisková informace, Natálie Blizňáková s pomocí Josefa Perničky
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 17.6.2016 12:00:00
Autor: redakce Jezdectví, Martina Kůstková
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 7.6.2015 12:05:07

Pro majitele, chovatele, příznivce, obdivovatele chladnokrevných koní je ve stávající nabídce aktivit možnost rozšířit si chovatelskou podvědomost a setkat se s lidmi stejného zájmu v Královéhradeckém kraji, v polovině připouštěcí sezony a před chovatelskou částí roku.

Autor: redakce Jezdectví, Jindřiška Svobodová
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 18.4.2012 15:00:00
Setkání příznivců slezského norika potřetí

V sobotu 28. ledna zve Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany o. s. majitele koní nejen tohoto plemene, ale i ostatních chladnokrevných koní a další zájemce na třetí setkání v areálu Podorlického skanzenu v Krňovicích (Třebechovice pod Orebem). Potřebné kontakty najdete zde.

Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 24.1.2012 19:00:00

Irský Cob

Česká republika má od 6. června 2011 21. plemennou knihu koní, vedenou na jejím území. Ministerstvo zemědělství uznalo podle zákona Asociaci svazů chovatelů koní ČR uznaným chovatelským sdružením pro plemeno irish cob (irský kob). Schválilo chovný cíl plemene, jeho šlechtitelský program a řád plemenné knihy. Aktualizace 9. května  15.20 HOD: Pozvánka na svod Svod plemene irish cob.

Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 9.6.2011 15:20:21

V sobotu 28. srpna se uskutečnil Den slezského norického koně na Františkově dvoře v Klokočově. I přes typické klokočovské počasí, kdy se střídal déšť s ostrým větrem, se sešel vysoký počet návštěvníků. Nejvíce tato nepohoda postihla chovatelskou ukázku. Zejména klisny s hříbaty byly předvedeny pod přívaly deště, nicméně, zřejmě aby dokázaly svou odolnost a přizpůsobivost, hříbátka se předváděla, jako by se nic nedělo a užívala si zpestření všedního dne ve stádě. Následoval dvoukolový vozatajský parkur jednospřeží teplokrevných koní… Více najdete ve článku a fotogalerii Dalibora Gregora!

Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 30.8.2010 11:43:51

V lednovém tématu měsíce se můžete blíže seznámit s chladnokrevnými plemeny. V poslední části se věnujeme chladnokrevným soutěžím, a jelikož je toto odvětví pro některé z nás španělskou vesnicí, přinášíme nyní základní informace o jednotlivých disciplínách.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Hana Stehlíková
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 9.1.2010 19:00:00

Zaujala váš v říjnovém Jezdectví reportáž z „Belgického šampionátu v ČR“, který se uskutečnil koncem srpna v zámeckém parku ve Slatiňanech? Rádi byste se dozvěděli více podrobností? Pak právě pro vás je určen doplněk tohoto článku věnovaného českomoravským belgickým koním...

Autor: Lenka Gotthardová, Václav Ročeň
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 7.10.2009 5:28:07
Mistrovství republiky chlaďasů odstartováno

V Hradci nad Moravicí odstartovalo sedmé mistrovství ČR chladnokrevných koní. V zahajovací vozatajské soutěži mezi osmi startujícími zvítězil Petr Vlašic s Bubinem a Gosanem z Ranče Ladná. Po prvém kole tento vozataj vede i ve formanské jízdě. V ovladatelnosti s kládou vede Jan Blizňák s Nacho Salazarem a Pegasem z JK Podlesí.

Autor: Zdena Motyginová, Jiří Gebauer
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 26.9.2009 9:21:40
<<<123>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2018