zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>

Řecké Atény hostily ve dnech 24.-27. dubna XIV. mezinárodní kongres o hiporehabilitaci, pořádaný Řeckou vědeckou asociací pro hiporehabilitaci (GSATRH) a mezinárodní organizací pro hiporehabilitaci (HETI). Českou republiku zastupovaly členky České hiporehabilitační společnosti (ČHS) a na úvod je třeba uvést, že se ve světové společnosti rozhodně neztratily. „Neměly jsem se tam za co stydět, spíš naopak“, hodnotí českou účast Mgr. Šárka Smíšková.

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Křepelka
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: hipoterapie
/ 3.5.2012 16:00:00

Dnes přinášíme poněkud netradiční, ovšem o to poutavější příběh o sportovním úspěchu a velkých jezdeckých snech. I když nejhorší prognozy o životě postižené Jany Beruškové se nepotvrdily, přesto její život není právě jednoduchý. Ovšem přes to všechno Jana jezdí na koni a dokonce se na špičkové úrovni věnuje paradrezuře. Navíc by se měla zúčastnit prestižních závodů v Anglii... Pojďte si však přečíst celý příběh tak, jak ho sepsala Andrea Borovanská.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: hipoterapie
/ 18.3.2010 14:17:12

Hiporehabilitační středisko OS Svítání vás srdečně zve na den plný her, hudby a zábavy, který se bude ku příležitosti 10. výročí založení konat dne 23. května 2009 od 10. do 17. hodiny na jízdárně JK Sever v Liberci. Podívejte se s námi, jaká zábava čeká na všechny návštěvníky.

Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: hipoterapie
/ 14.5.2009 12:00:00

Sedmý díl hiporehabilitačního seriálu vám z důvodu informace o rozdělení webů equichannel.cz a jezdectvi.cz, kterou jsme oznámili minulé pondělí, přinášíme o týden později. Další díly, budou, jak jste zvyklí, následovat v pravidelných 14denních intervalech na samostatném portálu Equichannel.cz. Dnes se tedy seznámíme s tím, jak na koně položit či posadit děti ve věku od 3 měsíců a proč.

Autor: OS Svítání
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: hipoterapie
/ 11.5.2009 0:00:38

Nejen v učebnicích se někdy objeví nepravdy, omyly nebo dokonce lži. A pokud to jsou texty o koních, nemluvíme o kachnách, ale přímo o koninách. Jednu takovou si dnes rozebereme - a přestože to bude konina historická, samozřejmě se bude týkat i hiporehabilitace. Přidat se do diskuze pod článkem můžete samozřejmě i vy... ;o)

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: hipoterapie
/ 24.4.2009 10:30:00

Do redakce nám nedávno dorazil příspěvek Miloslava Mlčkovského o „Roska týdnu“ na starokladrubských koních, který se uskutečnil již před rokem. Z tohoto pohledu nejde zrovna o aktuální záležitost - nebýt toho, že za pár dní začne letošní ročník, na který se všichni účastníci těší celých dvanáct měsíců. Pojďte se tedy s námi podívat, jak takových sedm dní probíhá a co to vlastně ten Roska týden je...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: hipoterapie
/ 12.8.2007 0:00:00
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020