zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 26.4.2014 6:00:00

PR text/ V květnu můžete využít mimořádné akce 4+1 zdarma na granule Pavo Basic Plus. Nyní máte jedinečnou možnost vyzkoušet tento nový produkt na našem trhu za výhodných podmínek. Více informací získáte uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 30.4.2013 15:20:00

PR článek/ Krmné doplňky na bázi zpracovaného plodu ostropestřce mariánského (Silybum marianum (L.) GAERTNER) jsou určeny hospodářským, sportovním, chovným a domácím zvířatům. Tyto krmné doplňky kombinují působení specifikovaných skupin přírodních látek, které vykazují kladné vlastnosti na zdraví zvířecího jedince. Nejsou určeny jako primární zdroj energie v krmné dávce, ale jako krmný doplněk, který přináší zvířeti prospěch daný příjmem biodostupných přírodních látek.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 3.12.2012 17:30:00

PR článek/ Internetový obchod Höveler.cz přichází s novým projektem. Ten odstartuje symbolicky v prosinci, tedy během měsíce, kdy si spousta z nás najde chvilku na nějaký ten dobrý skutek. Höveler.cz věnuje každý měsíc koním v nouzi 1 kg krmiva z každého prodaného pytle! Pokud víte o někom, kdo by potřeboval pomoc (ať už provozovatel útulku, zachránce týraného koně či majitel koní, který se dostal do nečekaných obtíží), kontaktujte nás na emailu info@hoveler.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 7.11.2012 20:15:00

V červnovém čísle Jezdectví najdete rady, co dělat, když váš kůň kašle nebo jak s ním projít nástrahami léta, ovšem co se nám do něj bohužel nevešlo, jsou dva zajímavé články o výživě koní. Jeden je z pera Václava Štěrby, který shrnuje přednosti sladkovodních řas chlorella, avšak dodává, že žádný výrobce zatím takové krmivo nevyrábí. Přečtěte si tento zajímavý text, spolu s druhým, v němž Martin Mohelský seznamuje s často se vyskytujícími omyly při krmení selenu, vápníku a L-carnitinu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 11.6.2011 12:43:03

Aby pastvina splňovala účel, pro který ji zřizujeme, musíme o ni pravidelně pečovat. V opačném případě budou koně na pastvinách strádat, budou začervení a na nerovném povrchu může dojít dokonce k jejich zranění. Vraťme se společně do březnového čísla časopisu Jezdectví z roku 2006, kde jsme se touto stále aktuální problematikou intenzivně zabývali.

Autor: redakce Jezdectví, Simona Stejskalová, Zdena Motyginová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 13.3.2011 10:39:47
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020