dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>

Dne 21. 9. se ve Velké Chuchli pořádají klusácké dostihy. Na programu je 8 dostihů a celkem se ve výhrách rozdělí 180 000 Kč.

Kategorie: dostihy
/ 19.9.2013 9:00:00

Na základě ujištění ředitele TMM s.r.o. pana Petra Drahoše o brzkém zprovoznění klusácké dostihové dráhy v Praze a ve shodě s podporou Magistrátu hl. m. Prahy bylo přehodnoceno rozhodnutí výboru sdružení Čeklusu konat dostihové dny na závodišti Levín.

Kategorie: dostihy
/ 13.7.2013 18:30:00

Dne 5. 9. proběhla schůzka na Mze ČR ohledně  krize v klusáckém dostihovém sportu V ČR. Přítomni byli Dr. Pokorná, ing. Šplíchal, Z. Vávra, ing. Semerád. Za Mze náměstek ministra Dr. Mach, poradce ministra ing. Stehlík a legislativní poradci ministra. Dále J. Balcar, ing. Zemanová, J. Klaubenschalk, ing. Froňková, Dr. Dvořák a M. Vlasák. Po úvodním slovu Dr. Macha dostali slovo všichni přítomní a již v první části jednání jsme kupodivu dospěli k první shodě. Současné vedení ČKA se plně připojilo k názoru protistrany, i MZe, že prioritou je nezbytné znovuobnovení dostihového provozu na závodišti ve Velké Chuchli.

Autor: redakce Jezdectví, M. Vlasák
Kategorie: dostihy
/ 26.9.2012 10:00:00
Klusácká sezona pokračuje ve Slušovicích

Jak informuje web dostihovy-svet.cz, ve Slušovicích bude v sobotu pokračovat klusáká sezona devíti dostihy. Hlavním bodem programu bude rozjížďka Českého klusáckého derby, v níž se na start postaví celkem devět čtyřletých klusáků. Více info zde.

Kategorie: dostihy
/ 23.8.2012 11:00:00

Na webu České klusácké asociace se objevilo následující oznámení Výkonného výboru: Z funkce prezidenta České klusácké asociace odstoupil Mgr. Jiří Svoboda, zůstal nadále členem Výkonného výboru ČKA a z této pozice garantuje zajištění letošní dostihové sezony v plánovaném rozsahu přibližně 17 dostihových dní uskutečněných mimo dostihové závodiště v Praze-Velké Chuchli zhruba podle zveřejněné termínové listiny a propozic dostihů počínaje dostihovým dnem 21. 4. 2012.

Kategorie: dostihy
/ 5.4.2012 9:00:00

Letošní rok se kvapem přiblížil ke svému závěru a s tím přichází období rekapitulací. Pojďme si tedy připomenout, co klusácká sezona 2011 obnášela. Celkově bylo uspořádáno od 2. dubna do 12. listopadu přes dvacet dostihových dnů, konaných jak na závodišti v Praze Velké Chuchli, tak v Lysé nad Labem, Slušovicích i Albertovci.

Autor: redakce Jezdectví, Martina Hubníková
Kategorie: dostihy
/ 29.12.2011 14:00:00

V sobotu 29. října čekalo příznivce klusáckého sportu předposlední dostihové odpoledne s celkem dvanácti mítinky. Hlavní dostih dne byl Kajot Saint Leger, poslední ročníkový test pro čtyřleté klusáky, na nejdelší vzdálenost, tedy 2715m. Na startu se objevilo sedm účastníků, kteří si to „rozdali“ o částku 120 tisíc korun. Mimo to se běžel i poslední díl Zlatého okruhu, který je určen pro nejlepší klusáky působící v ČR.

Autor: redakce Jezdectví, Martina Hubníková
Kategorie: dostihy
/ 7.11.2011 16:30:00

19. ročník Českého klusáckého derby, VIP dostih celebrit, monté a další měli diváci možnost shlédnout tuto sobotu 10. září v Praze Velké Chuchli od 13:30 hod. Na programu bylo totiž celkem 13 dostihů. Zkušební online přenos jste mohli sledovat nově na www.horsetv.cz, nebo ze záznamu dnes na programu ČT4 Sport. Jak vypadaly šance před odstartováním tohoto ročníku? Aktualizace 14. 9. 7:40 HOD: Přidán odkaz na fotogalerii.

Autor: redakce Jezdectví, Martina Hubníková a Veronika Poršová
Kategorie: dostihy
/ 14.9.2011 7:40:01

Vítěz Peter Pan(F) a Monika Kalčíková

Letos se již podruhé předvedli klusáci na travnaté dráze ve Slušovicích. Čtrnácté dostihové odpoledne 27. srpna zaznamenalo osm klání. Vrcholným bodem programu byl Kajot Trotteur Francais VII. na 2960 metrů s letmým startem. Sedmé pokračování Trotteur Francias, se dočkalo mezinárodní účasti.  Letos zde poprvé startovali polští profesionální jezdci, kteří sebou přivezli desetiletou favorizovanou klisnu jménem Nitisa Josselyn(F)...

Autor: redakce Jezdectví, Martina Hubníková
Kategorie: dostihy
/ 6.9.2011 16:10:21

Velká ChuchleVe čtvrtek 18. srpna si příznivci klusáckých dostihů přišli opět na své. Dostihové odpoledne v Praze Velké Chuchli nabídlo deset napínavých klání. Hlavním bodem programu byly dvě Derby rozjížďky a páté pokračování Zlatého okruhu. Startovní listina do finále Českého klusáckého derby je tedy již jasná. Reportáž z celého dostihového opoledne připravila Martina Hubníková a fotogalerii Veronika Poršová...

Autor: redakce Jezdectví, Martina Hubníková
Kategorie: dostihy
/ 23.8.2011 14:30:20

Unkas -  Zástupce Stáje PohořelicePomalu, ale jistě je část klusácké sezóny za námi. Přesto nejočekávanější mítinky nás teprve čekají. Další z ročníkových testů čtyřletých koní se poběží 18. srpna na pražském závodišti v Chuchli. Na přihláškách figuruje na sedmnáct koní. Většina koní se může pyšnit Českým sufixem. Přihlášení jsou například, ale i koně francouzského, rakouského, německého a švédského původu...

Autor: redakce Jezdectví, Martina Hubníková
Kategorie: dostihy
/ 10.8.2011 10:00:00

StraubingPo „Derbywoche“ – týdnu německého derby v Berlíně, kde se hvězdou celého mítinku stala německá favorizovaná klisna, vítězka 116. Německého derby Lobel Countess  (Peter Strooper). Klisna kralovala na trati dlouhé 1900m v čase 15,1. Nyní pozornost směřovala na Straubing, německou klusáckou dráhu, která ožila včera večer 8. srpna. Na desítku dostihů se vydalo celkem osm svěřenců z českých dostihových stájí.

Autor: Lucie Hladová, Martina Hubníková
Kategorie: dostihy
/ 9.8.2011 15:00:00
Klusáci se vracejí do Mariánek
Sobota 11. srpna 2007. Klusáci se opět vracejí do Mariánských Lázní, na dlouhá léta jedinou skutečnou klusáckou dráhu v Česku. Od roku 1989 se český klusácký sport posunul mílovými kroky vpřed a nejlepší kilometrová tempa jsou dnes hluboko pod hranicí 1:15,0. Český rekord v letošním roce vyrovnal Sir Playboy (jeden z předpokládaných účastníků hlavního dostihu) a má hodnotu 1:13,5. V Česku připravovaní klusáci dokáží vítězit na mnoha zahraničních drahách (Polsko, Maďarsko, Rakousko, Německo, Itálie a Francie), což bylo před 18 lety téměř nemyslitelné. Pod odkazem v nadpisu je připraven rozsáhlejší článek, srdečně zveme i příznivce ostatních jezdeckých odvětví k návštěvě dostihů. Přijďte zažít zas něco nového!
Autor: Marek Vaďura
Kategorie: dostihy
/ 7.8.2007 1:00:00
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020